Salı, Mayıs 17, 2022

İlgili Haberler

19 Mayıs’ın 101. Yıl Onuruna Sanal Sergi

- REKLAM -

Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Samsun’a ayak basması ile bağımsızlık mücadelesi ve “kurtuluş”un miladı sayılan 19 Mayıs 1919’un 101. yıldönümünü, akademisyenleri ile birlikte davetli sanatçıların eserlerinin yer aldığı “Sanat ve Gençlik” başlıklı sanal sergi ile kutluyor.

Tüm dünyanın ve ülkemizin Covid-19 salgını ile zor zamanlar geçirdiği bu günlerde Düzce Üniversitesi, sosyal mesafe kurallarının gerektirdiği şekilde etkinliklerini sürdürüyor. Düzce Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nın dijital ortamda uygulamaya başladığı sanal galeri desteği ile Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, ikincisini gerçekleştirdiği bu sergiyle, birlik ve beraberliğimizi güçlendiren bayramlarımızı kutlamaya devam ediyor.

19 Mayıs “Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı”nın 101. yılı onuruna Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekan’ı Prof. Dr. E. Yıldız Doyran’ın Sanat ve Gençlik adıyla düzenlediği bu sanal sergiyi, Fakülte akademisyenleri ile davetli sanatçılar; İncilay Yurdakul, Namık Kemal Sarıkavak, Sibel Avcı Tuğal, Doğan Arslan, Fatih Özdemir, Savaş Kurtuluş Çevik, Özden Gezer Oğuz, Doğan Akbulut, Bestami Gerekli ve Cemil Toprak eserleri ile onurlandırdılar.

“Sanat ve Gençlik” sergisine http://sanalsergi.stf.duzce.edu.tr/ internet adresinden ulaşılabiliyor.

- REKLAM -

Son Haberler

SUBÜ’lü öğrenciler kalite güvencesi çalıştayı düzenledi

SUBÜ Genç Kalite Topluluğu ve YÖKAK Öğrenci Komisyonu iş birliği ile öğrencilere yönelik ‘İç Kalite Güvencesi Sisteminde Kalite Öğrenci...