Cumartesi, Eylül 30, 2023

İlgili Haberler

Akdeniz Üniversitesinde Mezuniyet Heyecanı

- REKLAM -

Akdeniz Üniversitesi ailesi yaklaşık 12 bin öğrencisini yeni yaşamlarına uğurluyor. 2022-2023 eğitim
öğretim yılı Mezuniyet Töreni 7 Temmuz Cuma günü düzenlenecek.

Akdeniz Üniversitesi görkemli bir mezuniyet törenine hazırlanıyor. Akdeniz Üniversitesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı Mezuniyet Töreni ile öğrencilerini meslek yaşamlarına uğurlayacak. Mezuniyet Töreni 7 Temmuz Cuma günü saat 20.00’de Akdeniz Üniversitesi Stadyumunda düzenlenecek. Öğrenci korteji ile başlayacak törende mezunlar adına konuşma ve protokol konuşmalarının ardından Kahramanmaraş depreminde vefat eden öğrenciler için video gösterimi yapılacak.

ÖĞRENCİLERE GÜZEL VEDA

2022-2023 eğitim öğretim yılında 24 Fakülte, 12 Meslek Yüksekokulu ve Konservatuvardan toplam 11,833 öğrenci mezun olacak. Tüm birimler tek tek sahneye çıkarak öğrencilere başarı belgeleri ve okulda dereceye girenlere onur belgesi verilecek. Ayrıca Mühendislik Fakültesi binasını Akdeniz Üniversitesine kazandıran Antalyalı İş Adamı Mustafa Sak’ın Adopen olarak geleneksel hale getirdiği Mühendislik Fakültesi bölüm birinci, ikinci ve üçüncülerine başarı ödülleri takdim edilecek. Tören sonunda mezunlar Dj Berk Batı performansı ile dört yılın yorgunluklarını atacaklar.

AİLEMİZİN BİR PARÇASI OLMAYA DEVAM EDECEKLER

Akdeniz ailesinden 11,833 öğrenciyi mezun etmenin hem mutluluğunu hem de hüznünü yaşadıklarını ifade
eden Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, “Öğrencilerimizden ayrıldığımız için biraz
hüzün olsa da kapımız onlara her zaman açık, onlar her zaman ailemizin bir parçası olmaya devam
edecekler. Diğer yandan Akdeniz kalitesi ile yetişmiş çok değerli öğrencilerimizi sektöre kazandırmanın da gururunu yaşıyoruz. Bulundukları konumda üniversitemizi en iyi şekilde temsil edeceklerinden hiç şüphem yok. Onlar da Akdenizli olmanın gururunu bir ömür yaşayacaklar.” şeklinde konuştu.

- REKLAM -

Son Haberler

VPN’lerin Eğitim ve Araştırma Amaçları İçin Kullanımı

Sanal Özel Ağlar (VPN'ler), eğitim ve araştırma dünyasında çeşitli önemli roller üstlenir. Özellikle öğrenciler, öğretim elemanları ve araştırmacılar için...