Perşembe, Haziran 13, 2024

İlgili Haberler

ATAKENT SEVİNÇLİ OLMAK ?

- REKLAM -

KURULUŞUMUZ

     Atakent Sevinç Özel Öğretim Kursu 2019 yılının haziran ayında kurulmuştur. Açıldığı yıl pandemiye denk gelmesine rağmen bu sürece çok hızlı bir şekilde adapte olarak eğitim ve öğretimi başarılı bir şekilde tamamlamıştır. Öğrenci takibini, rehberliğini, akademik desteğini ve veli iletişimini tam anlamıyla sağlamıştır. Bu emeklerinin karşılığını kurulduğu ilk sene LGS Türkiye birincisi çıkararak almış ve kalitesini ortaya koymuştur. Bu alanda her yıl başarılarını ileriye taşıyan, temellerini veli-öğretmen-öğrenci ortak çalışmasına dayandıran nitelikli bir eğitim kurumudur. Kurucu öğretmenlerinden Fizik Öğretmeni Devrim Taşpınar ve Matematik Öğretmeni Temel Gökçe kurumda idare ve koordinasyondan sorumlu olmasının yanı sıra derslere de girerek öğrenci ihtiyaçlarını yakından takip etmektedir.

Kurucu ve öğretmen kadrosu yılların tecrübesine sahip, akademik anlamda güçlü öğrencilerle çalışmış ve öğrencilerin ihtiyaçlarını iyi bilen öğretmenlerdir. Atakent Sevinç ilk yılında LGS ve YKS alanında çalışmış ve bu yıl LGS Türkiye birincisi Nisan Sancak’ı çıkarmıştır. YKS alanında ise neredeyse öğrencilerinin tamamını İstedikleri üniversitelere yerleştirmiştir. O yıl hem YKS hem LGS alanında büyük başarı elde etmesinden dolayı öğrenciler tarafından oldukça yoğun ilgi görmüştür. Bu talep doğrultusunda butik eğitimini devam ettirebilmek ve profesyonelliğinden ödün vermemek adına tek bir alana yönelmiş, sadece YKS alanında eğitimine devam etmiştir.

VİZYONUMUZ

 2020 yılından itibaren Atakent Sevinç Özel Öğretim Kursu sadece YKS alanında öğrenci almaya başlamıştır. Öğrenci profili çoğunlukla proje okulu ve fen lisesi ağırlıklıdır. Kurumun çalışma prensibini uzman akademik kadrosu ve her öğrenci ile tek tek ilgilenen, yönlendiren ve tüm yılını planlayan rehberlik anlayışı benimsemiştir. Öğrencilerini yetiştirirken çağın gereksinimleri olarak düşünülen:

 • Değer yargıları yüksek,
 • Üretken,
 • Girişimci,
 • Karar alma ve o kararı yerine getirebilme becerisi yüksek,
 • Durum değerlendirme davranışları gerçekçi,
 • Güçlerinin ve eksik yanlarının farkında,
 • Hedef belirleme ve o hedefin gereklerini yerine getirme konusunda tutarlı,
 • Kolektif çalışmaya yatkın,
 • Plan, program ve ödev sorumluluğu taşıyan,
 • Ölçülebilir ve gözlemlenebilir eğitim-öğretim ortamının gereklerini yerine getirebilen bireyler yetiştirmeye çalışmaktadır.
https://www.instagram.com/sevincatakent/

ÇALIŞMA DİSİPLİNİMİZ

  Bu davranışları sağlayabilmek adına öncelikle kurumda akademik eğitimin gücü oldukça önemsenmektedir. Bu aktarımı sağlayacak öğretmen profili akademik anlamda tecrübeli ve donanımlıdır. Bu kadronun en önemli özellikleri kollektif çalışmaya yatkın ve yıllarca beraber çalışan öğretmenlerden oluşmasıdır. Atakent Sevinç öğretmen kadrosu 2021-2022 kadrosunun tamamıyla 2022-2023 yılında da çalışacak olmasıyla beraber bu kadroya uyumlu öğretmenlerle takviye sağlanmıştır. Aynı zamanda maksimum 150 öğrenciye hizmet verecek şekilde çift rehber öğretmenle hareket etmektedir. Her öğrencinin haftalık planlaması ve görüşmesi yapılıp, öğrenci takibini ve düzenini sağlayan ödevlendirme ve çalışma programlarıyla öğrenci yakın takibe alınmaktadır.

      Çalışma stratejisi ve konu düzeni birçok kurumdan farklıdır, öğrenciye zaman kaybettirmeyen, öğrencinin eksik yanlarını geliştirecek, onu daha ileriye taşıyacak konu ve sınıf planlaması yapılır. Yapılan bu rehberlik çalışmalarında nihai amaç tüm öğrencileri en üst noktaya taşıyabilmektir. Bu planlamalar yapılırken öğrencilerin deneme sınavları, dersi etkin dinleme, derse katılım ve ödev yapma sorumluluğu gibi birçok özellikleri göz önünde bulundurulmaktadır.

     Akademik süreç daima kamp ve stratejik çalışmalarla desteklenmektedir. Tüm konular öğrencilerin sınava gireceği tarihten yaklaşık olarak iki, iki buçuk ay önce bitirilmektedir. Bu süreçten sonra birebir çalışmalar, grup çalışmaları, eksik konu çalışmaları yapılmaktadır. Konuların erken ve detaylı bitirilmesiyle birlikte öğrencilerin bireysel ihtiyaçlarına dönebilmesi adına zaman açılmaktadır. 1.dönem yoğun konu anlatımı ve soru çözümü ile; 2.dönem konuların bitmesi ile beraber öğrencilerin sınav alanında dengeli yetkinlik kazanabilmesi ve sınav stratejisini belirleyebilmesi adına birçok çalışma yapılmaktadır.

Yapılan başlıca çalışmalar arasında MSÜ Kampı, TYT Bitime Kampı, AYT Konu Tarama Kampı, Fen Kampı, Matematik Kampı, Türkçe-Dil Bilgisi Kampı gibi yoğun ve tamamlayıcı kamplar yer almaktadır. Bunların yanında öğrencilere yılda yaklaşık 80’e yakın deneme sınavı yapılarak öğrencilerin sınav bilinci arttırılarak refleksleri güçlendirilmektedir.

      Öğrenci hem akademik hem psikolojik olarak oldukça yoğun olarak desteklenmekte, sınava girecek olgunluğa ve donanıma ulaştırılmaktadır.

BAŞARILARIMIZ

Bu çalışmaların yansıması olarak 2021-2022 yılını

YKS’ de 92 Öğrenci arasından

 Türkiye 159. Ozan İNAL

 Türkiye 289. Ata Demir İsmailoğlu’nun beraberinde

 • İlk 500’de 2 derece
 • İlk 1.000 ‘de 5 derece
 • İlk 5.000’de 13 derece
 • İlk 10.000’de 20 derece
 • İlk 20.000’de 28 derece
 • İlk 30.000’de 38 derece
 • İlk 40.000’de 46 derece
 • İlk 50.000’de 53 derece

   Ve daha nice derecelerimiz ile gurur verici bir başarı hikayesiyle tamamlamıştır.

  Kurumun en önemli özelliklerinden biri de mezuna kalan öğrencilerin nerdeyse tamamının sıralamalarını oldukça yukarı çekmeleridir. Bu bağlamda en büyük başarılardan bazıları

 • 90.000’lerden 11.587’ye çeken Barış Kurtoğlu
 • 60.000’lerden 20.000’e çeken Elif ERTEN
 • 60.000’lerden 10.021’e çeken Gökçe DENİZKARA
 • 175.000’lerden 25.551 ‘e Buse KÜÇÜK
 • 270.000’lerden 59.000’e çeken Zerrin Özer vb. öğrencilerdir.

 Akademik ortamı önemseyen, profesyonelce çalışıp süreci şansa bırakmak istemeyen tüm öğrencilerimizi Atakent Sevinç Özel Öğretim Kursumuza bekleriz. Başarıya gülümseyin…

İrtibat Bilgileri:  Telefon: 0505 828 44 15 / 0212 495 79 22

Adres: Atakent Mahallesi, Atatürk Caddesi, Kreş Anaokulu Sitesi, No:18/1 Kat:1 Daire: 2 Soyak Olimpiyakent Halkalı / İstanbul 34303

İnstagram: https://www.instagram.com/sevincatakent/

Facebook: https://www.facebook.com/atakentsevinckursmerkezi

- REKLAM -

Son Haberler

Uşak Üniversitesi dünyadaki 1001-1500 üniversite arasında yer aldı

Uşak Üniversitesi, THE Impact Rankings Üniversitelerin Etki Sıralamasında Yer Almaya Devam Ediyor Dünyadaki üniversiteleri Birleşmiş Milletlerin Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine göre...