Cumartesi, Eylül 30, 2023

İlgili Haberler

Balıkesir’den Liseler, BAÜN Liseler Arası Fikir Maratonu Yarışmasında Buluştu

- REKLAM -

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Balıkesir Yöresi Kültürünü Araştırma ve Uygulama Merkezi, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve BAÜN Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı iş birliğiyle, İdeathon Liseler Arası Fikir Maratonu Yarışması düzenlendi. BAÜN Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Malazgirt Konferans Salonunda BAÜN Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Doğdubay’ın açılış konuşmasıyla başlayan yarışmada, Balıkesir genelinden finale kalan liseler, Balıkesir’e ait bir geleneksel kültür unsuru hakkındaki çalışmalarını jüri ve diğer katılımcılara sundu.

Balıkesir’in Kültürel Mirasının Sürdürülebilirliği temalı fikir maratonu yarışmasında finale kalan 12 takımın sunumlarının ardından, BAÜN Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu ile Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Cevdet Avcıkurt, Prof. Dr. Murat Doğdubay ve Prof. Dr. Fatih Satıl ile jüri üyelerinin katıldığı ödül töreni gerçekleştirildi. 

Törende bir konuşma gerçekleştiren BAÜN Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu, liseli gençleri üniversitede ağırlamaktan duydukları memnuniyeti ifade ederken, yarışmaya katılan öğrencileri ve danışman öğretmenlerini de tebrik etti. Rektör Oğurlu, üniversite olarak liselere yönelik benzer etkinliklerin devam edeceğini sözlerine ekledi.

BAÜN Balıkesir Yöresi Kültürünü Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Zeynep Şimşek Umaç’ın yarışma hakkında bilgiler verdiği konuşmasın ardından ise jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucu dereceye giren takımlara ödülleri, tüm takımlara da teşekkür belgeleri takdim edildi. Yarışmada; Fatma Emin Kutvar Anadolu Lisesi, “Kayapa Testisi”; İstanbulluoğlu Sosyal Bilimler Lisesi, “Sarıbeyler Seferberlik Çöreği” ve Balıkesir Anadolu İmam Hatip Lisesi de “Yağcıbedir Halısı” çalışmalarıyla ilk üç sırada yer aldı.

- REKLAM -

Son Haberler

VPN’lerin Eğitim ve Araştırma Amaçları İçin Kullanımı

Sanal Özel Ağlar (VPN'ler), eğitim ve araştırma dünyasında çeşitli önemli roller üstlenir. Özellikle öğrenciler, öğretim elemanları ve araştırmacılar için...