Cumartesi, Eylül 23, 2023

İlgili Haberler

Bekçi Kulübesi Alırken Hangi Ürünü Tercih Etmelisiniz?

- REKLAM -

Günümüzde hemen hemen her sektörde ve her alanda güvenlik personeli istihdam ediliyor. Otopark girişleri, AVM’ler, toplu konut siteleri, şirket yönetim merkezleri ve kamu binaları, spor etkinlik alanları, elçilik ve konsolosluklar güvenlik istihdamının yapıldığı alanlar arasında öne çıkanlar. Bu alanlarda genel olarak tek kişilik personel istihdamı yapılırken AVM gibi büyük ölçekli alanlarda çoklu personeller görev almaktadır. Doğal olarak bu personelin görev aldığı yerlerde kullanımları için bekçi kulübesi ihtiyacı da ortaya çıkmaktadır. Hal böyle olunca güvenlik kulübesinde hangi ürünlerin tercih edileceği de önem kazanmaktadır.

Öncelikle bekçi kulübesi ihtiyaçlarınızda kullanıma hazır geliştirilip üretilmiş yapıları tercih etmenizi öneririz. Bu durum güvenlik kulübesi ihtiyacınızı kısa sürede karşılamanızda büyük kolaylık sağlarken aynı zamanda ekonomik fiyatlarıyla da size kazandıracak. Klasik betonarme gibi yöntemleri kullanarak bekçi kulübesi hazırlamak adeta küçük bir yapı için ana binanızın önünü şantiyeye çevirmekle eş değer. Bu nedenle hazır ürünler sizi yoğun işçilikli yapı süreçlerinden kurtarırken zamandan ve bütçeden kazançlı çıkmanıza büyük katkı sağlayacak.

Bekçi kulübesi ergonomisi verimlilik için önemli

Kullanıma hazır bekçi kulübesi modelleri arasında çok sayıda firmanın üretiminin olduğunu vurgulamamızda yarar var. Farklı üretimler dış görünümüyle aynı gibi görünse de yakından bakıldığında durumun hiç de öyle olmadığı rahatlıkla anlaşılmaktadır. Bazı farklar da kullanım sürecinde ortaya çıkar ki buna biz bekçi kulübesinin kullanım ergonomisi diyoruz. Satın alırken görünüm olarak aynı gibi görünen hazır bekçi kulübesi modellerinin arasında kullanım sürecinde ortaya çıkan önemli farklar bulunmaktadır. Bunlar arasında yapı ömrü ve yapı güvenliği, bakım gerektirme durumları, kullanım ergonomisi detay çözümleri öne çıkmaktadır. Bekçi kulübesi fiyatlarına bakıldığında ucuz gibi görünen bazı yetkin olmayan firma üretimleri kulanım aşamasında yukarıda saydığımız hususlarda beklenmedik sorunlara yol açabilir. Bu nedenle fiyat olarak bir miktar yüksek olsa da sorun yaşamama adına kalitesiyle öne çıkan markaların bekçi kulübesi ürünlerini tercih etmenizi öneririz.

Kalitesiyle öne çıkan hazır güvenlik yapıları uzun ömürlü kullanım, yapı güvenliği, uzun yıllar bakım gerektirmeyen kalitesi ve en önemlisi ergonomisiyle olası sorunlardan sizi uzak tutacaktır. Bir kez satın aldığınızda uzun yıllar güvenle kullanırken ergonomisiyle personelinize konforu yaşatacak. Firmanız veya kurumunuz için son derece önemli güvenlik personelinizin verimliliğini artırarak olası güvenlik sorunlarının engellenmesine siz hiç fark etmeden yardımcı olacak.

Personel sayısına göre güvenlik kulübesi seçimi önemli

Güvenlik kulübesi satın alırken personel planlaması öne çıkmaktadır. Güvenlik ekibinde aynı noktada tek kişi mi yoksa çok sayıda ekip mi görev alacak bunun en başta planlanması gerekir. Planlama yapılırken ileriki dönemlerde personel sayısının seyri de dikkate alınmalı. Uzun süre en başta belirlenen personel sayısıyla devam edilecekse yapı seçimi çok kolay. O anki personele göre en uygun yapı alınarak kullanıma sunulabilir. Ancak yakın zamanda güvenlik personelinde artışların olması muhtemelse bu durumda ileriyle yönelik büyüklükte yapılar tercih edilmeli.

Örneğin tek kişilik görev bölgeleri için en çok tercih gören model 150×150 CTP güvenlik kulübesi. Bekçi kulübesi fiyatlarında ekonomi için sektörde geliştirilmiş 135×135 modeli de tek personel kullanımına bir alternatif. 150×150 kullanım ergonomisiyle daha iyi bir model olduğunu belirtebiliriz. Personel sayısı 2 ve üzeri ise 215×270, 270×390 gibi ölçülerdeki güvenlik kulübesi modelleri de üretilenler arasında. Hazır yapı sektöründe 50 m2’yi bulan ölçülerde üretimler bulunmaktadır.

Bekçi kulübesi fiyatlarını incelerken bunlara dikkat edin

Kullanıma hazır üretimli yapılar her zaman için avantajlı. Ancak çok sayıda firmanın üretiminin bulunduğu bekçi kulübeleri fiyatlarını incelerken göz önünde bulundurulması gereken bazı önemli hususlar var. Bunlardan en önemlisi firmanın yetkinliği. Her sektörde olduğu gibi merdiven altı tabir edilen üretimlerin de bulunduğunu hesap edersek bu durum daha da önem kazanıyor. Firmanın yetkinliği satış sonrası hizmet politikasıyla da desteklenecektir. Bu güvenle satın alma sonrası yaşanabilecek olumsuzlukların giderilmesi sorun olmaktan çıkacaktır.

Kaliteli üretimlerin yapı ömrü ve güvenliğindeki farkı da ortaya çıkmaktadır. Kaliteli üretilmiş bekçi kulübesi uzun yıllar güvenle kullanılırken alelade üretimler yakın dönemde sorunlar yaşatabilir. Bu önemli noktalar güvenlik kulübesi fiyatlarını değerlendirmede mutlaka göz önüne alınmalıdır.

- REKLAM -

Son Haberler