Salı, Nisan 16, 2024

İlgili Haberler

Beton Zemin Parlatma

- REKLAM -

Yüzeylere özel makineler ile elmas bıçaklarla kirli görünümlü beton yüzeyinin üzerinde yapılan işleme parlatma denmektedir. Üründe mermer ve granit parlaklığını ulaşmak amaçlanmaktadır. Beton parlatma kesinlikle bir yüzey kaplama yöntemi değildir. Betonun ve çevreye zarar verecek bir kimyasal uygulanmaz. Tamamen betonun yüzeyinde çevre dostu, uzun ömürlü zeminler elde edilir. Beton parlatma yeni teknolojideki zemin işlemleri ile uygulanmaktadır. Bu durum betonda dayanıklılığı artırır. Tozlanmalarını engeller, düşük bir uygulama maliyeti bulunmaktadır. Bakım ve temizlik kolaylığı sağlar. Işık yansımalarını artırarak enerji tasarrufu sağlar. Betonun kayma direncini artırır.

Beton Patlatma

Binalar ve bazı hassas yapılarda kullanılan betonların kırılması için uygulanan yöntemdir. Özellikle kaya kırmak için bu işlem uygulanmaktadır. Bu durumda beton dışarıdan değil içeriden kırılarak bu işlem sağlanmaktadır. Sıkıcı bir kuvvet verilerek germe hareketi ile betondan  delinerek patlatılması sağlanır. Bu durumda verimli sonuçlar da elde edilmektedir. Özellikle işlenmeyen yapıların ve yenilenen yapıların yıkımı sırasında bu teknik uygulanmaktadır. Çevreye rahatsızlık veya zarar vermeden bu işlem uygulanır. Beton Patlatma profesyonel bir işlemdir.

Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi zemin kaplama kullanım kolaylığı ve rahatlığıyla en çok tercih edilen zemin kaplama çeşitleri arasına girmektedir. Çok sayıda renk ve desen seçeneği bulunmaktadır. Bu durum müşteriler tarafından seçim yapılırken zorlanmalara da neden olabiliyor. Görüntüsü ve modern görünümü dikkat çekmektedir. Ürünün sürtünmelere,  aşınmalara karşı dayanıklı oluşu, antibakteriyel oluşu, kuvvetli bir yapışma gücüne sahip oluşu uzun yıllar rahat bir şekilde kullanım olanağı sunması, estetik bir görünüme sahip olması ürünü tercih edilebilir bir hale getirmiştir.

Beton Pot Düzeltme

Beton pot düzeltme uygulaması sırasında özel olarak üretilmiş, zeminin büyüklüğüne, zeminin cinsine göre kullanılabilecek çeşitli ağırlıktaki beton kazma makineleri, birtakım kazmalar sonrasında çukur gibi alanlara çeşitli kimyasallar yardımı ile düzeltme sağlarlar.

- REKLAM -

Son Haberler