Salı, Nisan 16, 2024

İlgili Haberler

“Bilişimin Merkezi Gebze”

- REKLAM -

Yalova Üniversitesi Girişimcilik ve İşletmecilik Uygulama ve Araştırma Merkezi (YÜGİM) tarafından düzenlenen “Girişimcilik Ekosistemi ve Kitle Fonlama Platformu” etkinliği 15 Temmuz Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Etkinliğe, Girişimci İş Adamları Gebze Şube Başkanı Yavuz Kuş, YÜGİM Müdürü Prof. Dr. Hacı Yunus Taş, akademik personel ve öğrenciler yoğun düzeyde katılım sağladılar.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Yalova Üniversitesi Girişimcilik ve İşletmecilik Uygulama ve Araştırma Merkezi (YÜGİM) Müdürü Prof. Dr. Hacı Yunus Taş, Rusya – Ukrayna arasında meydana gelen savaşın büyümeden bitmesini temenni ettiğini belirterek konuşmasına başladı. Girişimciliği sevdirmek amacıyla her yıl birkaç konferans yapmayı planladıklarını belirten Taş, “Dünyada ve Türkiye’de yeni şeyler yapanlar öne geçiyor. Türkiye maalesef geri kalmış durumda. Sizin gibi arkadaşlarla mesafeyi kapatmayı planlıyoruz” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

“Bilişimin Merkezi Gebze”

Girişimci İş Adamları Gebze Şube Başkanı ve Kitle Fonlama Platform Başkanı Yavuz Kuş’un konuşmasıyla devam eden programda Amerika ve Türkiye bazında bir karşılaştırma yapan Kuş, Amerika’da siyasetin merkezinin Washington’da, ekonominin merkezinin New York’ta ve bilişimin başkentinin Silikon Vadisinde olduğunu söyledi ve Türkiye’de ise siyasetin merkezinin Ankara, ekonominin merkezinin İstanbul ve bilişimin merkezinin Gebze olduğunu vurgulayarak; Gebze’nin bilişim yerindeki önemine değindi.

“En çok oynanan 10 mobil oyunun 6’sı Türk yapımı”

Aynı zamanda girişimci genç sayısının Türkiye’deki azlığını eleştiren Kuş, A “Bana göre akademisyenler öğrencileri şirket kurmaya yönlendirmelidir. Bizim sosyolojik kültürümüz bizi memur olmaya sevk etti, ancak gelişen dünyada girişimciliğe yönelmek de elzemdir” ifadelerin kullandı. App Store’da en çok oynanan 10 mobil oyundan 6 sının Türk yapımı olduğunu vurgulayan Yavuz Kuş, imkân olduğu takdirde genç girişimcilerin çok iyi işler başarabileceğini de yineledi.

Son olarak Kuş, bir girişimcilikte gençlerin karşılaştığı 3 temel sorunun finansa erişim, PR ve pazarlama olduğunu belirtti. Etkinlik, soru cevap bölümü ve konuşmacılara plaketlerinin takdim edilmesinin ardından sona erdi.

- REKLAM -

Son Haberler