Cumartesi, Eylül 30, 2023

İlgili Haberler

Bursa Teknik Öğrencilerinden Örnek Proje

- REKLAM -

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Toplum Gönüllüleri Topluluğu öğrencileri gerçekleştirdiği örnek sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi.

Yoğun ders programlarına rağmen toplumsal alandaki sorunlara çözüm üretmeye yönelik sosyal sorumluluk projeleri üreten BTÜ Toplum Gönüllüleri Topluluğu öğrencileri, Gürsu Kazıklı Köyü İlkokulunu boyayarak adeta okulu yeniledi. Öğrenciler kendi imkânları ile Kazıklı Köyünde bulunan İlkokul binasındaki 3 adet derslik, 1 idare odası, salon ve dış cephesini boyayarak okulu kardeş öğrencilerinin hizmetine sundu. Yaklaşık 30 öğrencinin yer aldığı Toplum Gönüllüleri ekibi okul idaresi ve öğrencileri tarafından coşkuyla karşılandı.

İmece dayanışması içerisinde okulu boyayan öğrenciler gün sonunda okulun iç ve dış duvarlarının boyama işlerini bitirerek okul yönetimine teslim etti. Eğlenceli anların da yaşandığı günün sonunda BTÜ’lü öğrenciler ilkokullu kardeşleriyle yanlarında getirdikleri yiyecek ve içecekleri paylaşarak müzik eşliğinde şarkılar söyledi. Okulun boyanması kapsamında Deska Yapı Market, FLY Mobilya, Marmara AVM, Rumeli Pilavcısı, Açelsa Makine, Hell Enerji İçecek ve Özçam Yapı Market firmaları da sponsorluk desteği sağladı.

- REKLAM -

Son Haberler

VPN’lerin Eğitim ve Araştırma Amaçları İçin Kullanımı

Sanal Özel Ağlar (VPN'ler), eğitim ve araştırma dünyasında çeşitli önemli roller üstlenir. Özellikle öğrenciler, öğretim elemanları ve araştırmacılar için...