Salı, Nisan 16, 2024

İlgili Haberler

Çanakkale Uygulamalı Bilimler Fakültesi kuruldu

- REKLAM -

Araştırma üniversitesi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen ÇOMÜ’nün fakülte sayısı 18’e yükseldi. 28 Mart 2020 tarih ve 31082 Sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan “Bazı Yükseköğretim Kurumlarına Bağlı Olarak Fakülte, Enstitü ve Yüksekokul Kurulması, Kapatılması veya Adlarının Değiştirilmesi Hakkındaki Karar” ile Çanakkale Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu kapatıldı ve yerine Çanakkale Uygulamalı Bilimler Fakültesi kuruldu. 

Çanakkale Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun fakülte olması ile ilgili konuşan Çanakkale Uygulamalı Bilimler Yüksekokul Müdür V. Doç. Dr. Mine Çardak “Bu süreçte desteğini ve ilgisini esirgemeyen başta Rektörümüz Prof. Dr. Sedat Murat olmak üzere okulumuzun tüm öğretim elemanlarına, idari personeline ve emeği geçen ve katkı sağlayan herkese teşekkürlerimi sunarım” diyerek şunları aktardı: 

Daha Çok Çalışmaya, Üretmeye Devam Edeceğiz 

“Yeni adı ve statüsü ile Çanakkale Uygulamalı Bilimler Fakültesi, bünyesinde Gıda Teknolojisi ile Sağlık Yönetimi Bölümleri olmak üzere 2 lisans bölümü ile 232 öğrencinin eğitim gördüğü aynı zamanda Balıkçılık Teknolojisi, Enerji İşletmeleri Yönetimi, Müzecilik ve Kültürel Miras, Moda Tasarımı ve Sosyal Hizmetler Bölümleri ile akademik faaliyetlerine devam ediyor. Cumhurbaşkanı’nın onayladığı bu kararla başlayan yeni dönemde, fakülte statüsü ile bilimsel ve akademik çalışmalarımız şimdiye kadar olduğu gibi güçlü bir motivasyonla hızla devam edecektir. Geçen dönemde lisans eğitimi veren bir yüksek eğitim kurumu olmanın bütün sorumluluk ve görevlerini harfiyen yerine getirmeye çalıştığımız gibi yeni dönemde de ilkelerimizden sapmaksızın gelişmeye, daha çok çalışmaya üretmeye devam edeceğiz. Fakülte olmanın psikolojik algısı ve uygulamaya dönük tüm avantajlarını elde etmenin yanında yüksekokul olmanın güçlü yanlarını da kaybetmeksizin tüm paydaşlarımızı olumlu etkileyerek üniversitemiz ve ülkemize önemli kazanımlar sağlamaya aynı zamanda insanlığın yararına bilgi üretmeye çalışacağız.” 

Amaçlarının; kurumsal bilgiyi uygulamaya dönüştürebilecek eğitim programlarıyla, iş dünyasında hızlı çözümler üreten, analitik düşünebilen, çok yönlü etkin iletişim becerilerine sahip ve disiplinler arası çalışabilen bireyler yetiştirmek olduğunu ifade eden Müdür V. Çardak son olarak “Tüm bu unsurlar dikkate alındığında alınan bu kararın öncelikle üniversitemize, bölgemize ve ülkemize sosyal, ekonomik ve bilimsel anlamda önemli kazanımlar sağlamasını ümit ediyorum” dedi.

- REKLAM -

Son Haberler