Pazartesi, Aralık 5, 2022

İlgili Haberler

Çok yönlü ve aktif bir fakülte

- REKLAM -

Düzce Üniversitesi İletişim ve Tanıtım Koordinatörlüğü’nün üniversite adayı öğrenciler için hazırladığı Tercih Programında, İletişim ve Tanıtım Koordinatörü Öğr. Gör. Duygu Özdemir Cömert’in konuğu olan Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş, Fakülteyi anlatarak, öğrencilerin merak ettiği konular hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Fen Edebiyat Fakültesi’nin Düzce Üniversitesi ile birlikte 2006 yılında akademik eğitimine başladığını söyleyerek açıklamalarına başlayan Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş Fakültenin; Arkeoloji, Biyoloji, Felsefe, Fizik, Kafkas Dilleri ve Kültürleri, Kimya, Matematik, Psikoloji, Sanat Tarihi, Sosyoloji, Tarih ile Türk Dili ve Edebiyatı’ndan oluşan 12 bölümde akademik eğitimini sürdürdüğünü söyledi.

Yeni ve modern bir binaya sahip olduklarını ifade eden Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş, Sözel bölümler dahil her bölümün kendine ait laboratuvarı olduğunun altını çizdi.

Fen Bilimleri alanında; Matematik, Kimya, Fizik, Biyoloji gibi bölümlere yerleşen ve belirli şartları taşıyan öğrencilerin devlet bursu alma imkanlarının da olduğunu hatırlatan Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş, Fakültenin akademik çalışmaların yanı sıra kültür sanat alanında da oldukça aktif bir etkinlik takvimi olduğunu dile getirdi.

Tercih yapacak öğrencilere yönlendirmelerin olabileceğini; ancak bu yönlendirmelerin baskı şeklinde olmaması gerektiğini vurgulayan Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş, yükseköğretime hazırlanan öğrencilere başarılı bir tercih yapmaları temennisi ile açıklamalarını sonlandırdı.

Kaynak: Düzce Üniversitesi

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler

SAÜ’den Araştırma Üniversitesi Olma Yolunda Yeni Bir Adım Daha

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi Yazılım Mühendisliği Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Deniz Balta’nın yürütücüsü olduğu “Su...