Perşembe, Haziran 13, 2024

İlgili Haberler

Cumhuriyetin 100. Yılında Kadın Paneli Düzenlendi

- REKLAM -

SUBÜ Kadın ve Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından ‘Cumhuriyetin 100. Yılında Kadın’ başlıklı bir panel düzenlendi.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Kadın ve Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (SUBÜKAM), Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılı münasebetiyle ‘Cumhuriyetin 100. Yılında Kadın’ başlıklı bir panel düzenledi. Spor Bilimleri Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen panele SUBÜ Öğretim Üyesi ve Sanat Tarihçisi Doç. Dr. Elif Dastarlı ile Sakarya Barosu Kadın Hakları Merkezi Üyesi Avukat Özlem Zengin panelist olarak katıldı. Doç. Dr. Elif Dastarlı, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100 yılı boyunca Türk kadınının sanatsal faaliyetlerdeki rolünü değerlendirirken, Av. Özlem Zengin ise hukukta kadının yeri ve kadın haklarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Öğrencilerle personellerin katıldığı panel soru-cevap bölümü ile tamamlandı. SUBÜKAM Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Hümeyra Taşçıoğlu Baysal, panelistlere teşekkür belgesi ve öğrenciler tarafından hazırlanan hediyeleri takdim etti.

 

- REKLAM -

Son Haberler

Uşak Üniversitesi dünyadaki 1001-1500 üniversite arasında yer aldı

Uşak Üniversitesi, THE Impact Rankings Üniversitelerin Etki Sıralamasında Yer Almaya Devam Ediyor Dünyadaki üniversiteleri Birleşmiş Milletlerin Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine göre...