Pazartesi, Aralık 5, 2022

İlgili Haberler

Donanımlı laboratuvarlarda sanayi deneyimi kazanıyorlar

- REKLAM -

Düzce Üniversitesi İletişim ve Tanıtım Koordinatörlüğü’nün düzenlediği Tercih Programı’nda İletişim ve Tanıtım Koordinatörü Öğr. Gör. Duygu Özdemir Cömert’in konuğu olan Düzce Üniversitesi Dr. Engin Pak Cumayeri Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Nursel Altan Özbek önemli bilgiler paylaştı.

Ülkenin gelişmesine ve çağdaş uygarlık seviyesine ulaşmasına katkı sağlayacak meslek insanları yetiştirme amacı ile akademik eğitimlerini sürdürdüklerini söyleyen Dr. Öğr. Üyesi Nursel Altan Özbek, Yüksekokul bünyesinde Makine ve Metal Teknolojileri Bölümü, Elektronik ve Otomasyon Bölümü, Mekatronik Bölümü ile Büro Hizmetleri ve Sekreterlik Bölümü’nün yer aldığını ifade etti.

Oldukça donanımlı laboratuvarlara sahip olduklarının altını çizen Nursel Altan Özbek, CNC işlem tezgahından, Üniversal freze ve torna tezgahlarına ve sanayide otomasyon firmalarının kullandığı 6 eksenli manipülatör endüstri tipi robot koluna kadar üretimde kullanılan ürünlerin yer aldığı laboratuvarlara ve uygulama alanlarına sahip olduklarını söyledi.

Yaz staj uygulamasını zorunlu 30 iş gününü olarak belirledikleri bilgisini paylaşan Dr. Öğr. Üyesi Özbek, öğrencilerin okudukları programa uygun istedikleri herhangi bir firmada staj yapabileceklerini, staj yapacak firma bulamayanlara ise öğretim elemanlarının yardımcı olduklarını ifade etti.

Sosyal ve kültürel etkinlik olarak da öğrencilerin isteklerine karşılık verdikleri bilgisini paylaşan Düzce Üniversitesi Dr. Engin Pak Cumayeri Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Nursel Altan Özbek, tercih yapacak öğrencilere başarı dileyerek sözlerini sonlandırdı.

Kaynak: Düzce Üniversitesi

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler

SAÜ’den Araştırma Üniversitesi Olma Yolunda Yeni Bir Adım Daha

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi Yazılım Mühendisliği Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Deniz Balta’nın yürütücüsü olduğu “Su...