Pazar, Eylül 24, 2023

İlgili Haberler

DÜfest22 Her Yönüyle Dolu Dolu

- REKLAM -

Düzce Üniversitesi Rektörlüğü tarafından, öğrencilerimizin bilimsel, sosyal ve kültürel açıdan gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen Düzce Üniversitesi Öğrenci Festivali (DÜfest22) gün içerisinde gerçekleştirilen; kapsamlı, etkili ve eğlenceli etkinliklerle öğrencilere  unutamayacakları mutlu anlar yaşatıyor.

Daha önce farklı adlarla gerçekleştirilen ve bu yıl ilk kez DÜfest22 adıyla düzenlenen festivalin ilk gününde öğrenciler; farklı etkinlikler, Akademik Birimler Arası Öğrenci Futbol Turnuvası maçları, sergiler, yarışmalar, halk oyunu gösterileri, geleneksel okçuluk gösterileri,  gün boyu sürprizler, Düzce Üniversitesi öğrenci gruplarının canlı müzik performansları, balon futbolu, öğrenci toplulukları tanıtım stantları ve Grup Retrobüs’ün muhteşem performans konseri ile dolu dolu geçen bir gün yaşadılar.

Düzce Üniversitesi Bahar Şenliği DÜfest22’nin İlk Günü; Sosyal, Kültürel, Sanatsal ve Sportif Etkinliklerle Dolu Dolu Geçti

Gün boyu çeşitli aktiviteler ve eğlencelerin yer aldığı 15 Temmuz Demokrasi Meydanında, öğrenciler yoğun geçen eğitim döneminin yorgunluğunu attı. Öğrenci Kulüpleri ve toplulukları 15 Temmuz Demokrasi Meydanında açtıkları stantlarda kendi bölümlerini tanıtma ve çalışmalarını sergileme imkanı buldu. Güneşli havanın tadını çıkaran öğrenciler gün boyunca balon futbolu, voleybol, rodeo gibi renkli etkinliklerle keyifli vakit geçirdi. Festivalde Düzce Üniversitesi Binicilik ve Geleneksel Türk Okçuluğu Topluluğu’nun (DÜ-OK), sergilediği gösteri atışı beğeni topladı. Okçuluk hakkında bilgiler veren topluluk üyeleri, katılımcılara ok atışı yaptırdı.

Festival alanında açılan stantları ziyaret eden Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, hatıra fotoğrafı çektirdi.  Oyun ve çeşitli aktivitelerle eğlenen ve güneşli havayı fırsat bilerek çimlerde dinlenen öğrencilerle bir araya gelen Rektör Prof. Dr. Çakar,  gençlerle sohbet etti

Düzce Üniversitesi öğrenci gruplarının sergilediği canlı müzik performanslar, şenlik alanını dolduran öğrencilerimize keyifli anlar yaşattı.

Gün Grup Retrobüs’ün Muhteşem Konseri ile Sona Erdi

Birbirinden eğlenceli ve keyifli anlara sahne olan DÜfest22’nin ilk gününde; Grup Retrobüs konserinin yanı sıra; Akçakoca Gastronomi Festivali Lezzet Şöleni, dj performansları ve çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. Ayrıca düzenlenen Baştan Sona İletişim programıyla da alanında uzman iletişimci ve akademisyenlerin bilgi ve deneyimleri öğrencilere aktarıldı.

Günün son gösterimi olan Grup Retrobüs’ün konserinde; öğrenciler yaklaşık 2 saat süresince coşkulu ve neşeli anlar yaşadı. 70’ler ve 90’ların unutulmaz şarkılarını muhteşem bir performansla dile getiren Grup Retrobüs’e hep bir ağızdan eşlik eden öğrenciler, günü keyifli ve neşeli bitirmenin tadını çıkardılar.

Konser sonunda sergiledikleri başarılı performansları için Grup Retrobüs’e teşekkür plaketi ve çiçek takdim eden Düzce Üniversitesi Genel Sekreteri Hasan Sadi Ateş, pandemi tedbirleriyle geçen 2 yılın sonucunda herkesin sıkıldığını ve stres atmaya ihtiyaç duyduğunu dile getirdi. Öğrencilerin ders yükünü hafifletmek ve vize sonrasında stres atabilmeleri için Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın isteğiyle DÜfest22’nin düzenlendiğini ifade eden Ateş, programda emeği geçen herkese teşekkür ederek, sorunsuz ve keyifli bir festival olması temennisi ile konuşmasını sonlandırdı.

- REKLAM -

Son Haberler