Cumartesi, Mayıs 15, 2021

YÖKAK açıkladı

İlgili Haberler

Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK), Öğrenci Komisyonu üyeliği başvuru sonuçlarını açıkladı.

YÖKAK tarafından yapılan açıklama şöyle:

Yükseköğretim Kalite Kurulu Öğrenci Komisyonu üyeliği için açık başvuru çağrımız öğrenciler tarafından yoğun ilgi görmüş olup, 106 başvuru gerçekleştirilmiştir. Üye seçim işleminde yükseköğretim kurumu ve alan çeşitliliği, öğrenim düzeyi temsiliyeti, cinsiyet dağılımı, bölgesel dağılım dengesi ile yükseköğretimde kalite güvencesine ilişkin deneyimler ve bireysel yeterlikler dikkate alınmıştır. 

Bu doğrultuda yapılan değerlendirme sonucunda Burak Tunahan Ekincikli (Marmara Üniversitesi), Furkan Duru (Dokuz Eylül Üniversitesi), Hatice Kübra Erdoğan (Gaziantep Üniversitesi), Mehmet Bora (Uşak Üniversitesi) ve Simge Ayyıldız’ın (Karabük Üniversitesi) komisyon üyeliği başvurusu kabul edilmiştir.

Komisyon üyeliği için Kurul’umuz tarafından her yıl açık başvuru çağrısı ile yeni katılım fırsatları sunulacağını bildirir, öğrencilerimize ilgileri için teşekkür ederiz. 

Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanlığı

Kaynak: YÖKAK

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler

SUBÜ Senatosu’ndan Filistin’deki zulme tepki

SUBÜ Senatosu İsrail tarafından Mescid-i Aksa çevresi ve yerleşim bölgelerinde Filistinlilere yapılan zulme tepki gösterdi. Senato tarafından yayınlanan bildiride,...