Perşembe, Ağustos 18, 2022

İlgili Haberler

Düzce Üniversitesi Öğrencileri Katıldıkları Fuarda Önemli Deneyimler Kazandı

- REKLAM -

Düzce Üniversitesi Gastronomi Topluluğu öğrencileri, İstanbul 8. Restoran Otel ve Yiyecek İçecek Fuarı’nı ziyaret ederek eğitim ve sektörel anlamda önemli bir deneyim elde etti.

Düzce Üniversitesi Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Öğr. Gör. Vedat Kayış birlikte Düzce Üniversitesi’nden 44 öğrencinin katılım sağladığı fuarda, farklı markaların farklı tatlarının tadımı yapılarak sektör temsilcileriyle bilgi alışverişinde bulunuldu. Öğrenciler; yiyeceklerin ve içeceklerin kökeni, modernize yöntemleri, saklama ve piyasaya sunulma koşulları gibi birçok konuda önemli bilgiler edindi.

Sektörde kullanılan ekipmanları daha yakından inceleme fırsatı bulan öğrenciler, bu ekipmanların nerede ve nasıl kullanıldığı ve hangi yemeklerin pişirildiği konusundaki soru işaretlerini de giderme olanağına kavuştu. Sektörde çalışmış ve ünlenmiş birçok şefle iletişime geçme fırsatı sunun fuarda öğrencilerle, sektörün şu anki ve gelecekteki durumuyla ilgili de değerli bilgiler paylaşıldı.

Öğr. Gör. Vedat Kayış, öğrencilere sektör hakkında önemli fırsat ve deneyim sunan; kültürel, sosyal ve akademik olarak bilgi ve deneyim kazandıran fuara katılım sağlamalarında destek olan Düzce Üniversitesi Rektörlüğüne, Yüksekokul Yönetimine, İdari ve Mali İşleri Daire Başkanlığı ile Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığına teşekkür etti.

- REKLAM -

Son Haberler

Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesine Rekor Sayıda Başvuru

ÖSYM tarafından belirlenen kriterlere göre 2 adet yatay geçiş kontenjanı ayrılan Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesine toplam 51 farklı üniversiteden...