Pazartesi, Mart 8, 2021

Akbank ve Endeavor’un StartUpCampus Programı Mezunları Verdi

İlgili Haberler

DEÜ Yerli Kan Pompası Üretiminde Sona Geldi

Dokuz Eylül Üniversitesi bünyesinde geliştirilen yerli kan pompasında seri üretim aşamasına gelindiğini açıklayan DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar,...

Ege’de pandemi sonrası sağlıklı yaşam sempozyumu

Ege Üniversitesi (EÜ), Yeşilay, EÜ Madde Bağımlılığı, Toksikoloji ve İlaç Bilimleri Enstitüsü ile EÜ Genç Yeşilay Öğrenci Topluluğu iş...

SAÜ Akreditasyonda Birinci

Yükseköğretim Kurulunca yayımlanan rapora göre Sakarya Üniversitesi, akreditasyonda birinci, sosyal sorumluluk projeleri kategorisinde de ikinci sırada yer aldı. Yükseköğretim Kurulu...

StartUpCampus DEMO DAY’de konuşan Endeavor Catalyst Yöneticisi Allen Taylor Öngörülerini Paylaştı…

Türkiye 2021’de Yatırım Dünyasında öne çıkacak, e-ticarette tüketiciyi B2B faaliyetleri takip edecek.

Endeavor Türkiye’nin Akbank iş birliğiyle düzenlediği StartUpCampus’ un üçüncü dönemi girişimcilerle yatırımcılarının biraraya geldiği DEMO Day ile sona erdi. Toplantıda 2021 yılına ilişkin öngörülerini paylaşan Endeavor Catalyst Fonu’nun yöneticisi Allen Taylor, “2021’de Türkiye, Meksika, Vietnam, Nijerya ve Suudi Arabistan uluslararası yatırım dünyasında öne çıkacak. Onları Mısır, Pakistan ve Bangladeş takip edecek. Önce tüketici e-ticaret faaliyetleri yaygınlaşacak, bunu B2B e-ticaret faaliyetleri takip edecek. Fintech’te Unicorn Sürüsü büyümeye devam edecek. Eğitim ve sağlık teknolojileri en hızlı büyüyen sektörler olacak” dedi.

Eskiden söylenen “Silikon Vadisinde değilseniz yatırım almak veya başarılı olmak için hiçbir şansınız yok” sözünün artık doğru olmadığına dikkat çeken Taylor, “Unicorn” diye tabir edilen ve 1 Milyar dolar değerlemeyi geçen şirketlerin coğrafi dağılımı gün geçtikçe artıyor. Bugün itibariyle Unicornların yarısına yakını Amerika’dan, çeyreği Çin’den ve geri kalanı diğer ülkelerden çıkıyor. 2009 yılında sadece 9 ülkede unicorn girişimler varken, 2019’da bu sayı 26 ülke oldu.” dedi.

Endeavor Youtube kanalı üzerinden 13 Ocak’ta canlı olarak yayınlanan etkinlikte Agrovisio, Bakiyem, Beije, Car4future, Ecording, Kobaküs, Moritoys, Mottojoy, Sertifier, The Academys, Usersdot, Visiomex şirketlerinin kurucusu 12 girişimciyatırımcı sunumlarını gerçekleştirdi ve program mentorları Bora Yılmaz ve Ozan Sönmez’in yönlendirmeleri ve önerilerini dinledi.

DEMO DAY’de konuşan Akbank Ticari Bankacılık Genel Müdürü Mehmet Tugal StartUpCampus Programı’nın ekosisteme büyük katkısı olduğuna dikkat çekerek, “Akbank olarak değişen dünya düzeninde girişimcilerin rolünün çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu konuda StartUpCampus programımızın yanı sıra inovasyon merkezimiz Akbank LAB öncülüğünde yürüttüğümüz önemli çalışmalarımız var. Uzun vadede, girişimci, yatırımcı ve ekosistem üyelerinin bir araya geleceği projelerimize devam etmeyi planlıyoruz. ” dedi.

Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Dorman ise, “ StartupCampus Programı bugün 3. Dönemi’ni bitirdi. ​Endeavor, çok seçici bir kurum. Sürecimizden geçen her girişimciye özel ilgi ve özen gösteriyor, büyümeye giden yolda yanlarında yürüyoruz. Akbank desteğiyle yürüttüğümüz StartUpCampus’te de bu özenli süreci her adımda gösterdik. Umuyorum programı bitiren girişimciler programdan da aldıklarıyla daha birçok başarıya imza atacaklar, hepsini tebrik ediyorum” dedi.

Ekim ayında başlayan üçüncü StartUpCampus programı süresince girişimciler, hem güncel hem de değişen ihtiyaç alanlarına göre fonksiyonel online eğitimlere ve atölyelere katıldılar. Bu eğitim ve atölyelerde, strateji, hukuk, pazarlama ve iletişim, insan kaynakları, liderlik gibi önemli konular ele alındı.

Endeavor Türkiye ile Akbank işbirliğiyle düzenlenen StartUpCampus, genç girişimcilere işlerini büyütmelerine destek vermek için 10 haftalık özel bir program olarak planlanıyor. Ön eleme sonrası StartUpCampus’e kabul edilen kurucular, eğitim ve atölyelere katılıp, Endeavor’ın deneyimli mentörlerinden destek alarak, yatırımcılar ve ekosistem liderleri ile tanışma fırsatını yakalıyorlar. Programı tamamlayan girişimciler ayrıca Endeavor’ın ulusal ve uluslararası mentör ve girişimci ağına erişim şansına da sahip oluyorlar.

StartUp Campus programı 2021 yılında da yeni girişimcilerle devam edecek.

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler