Salı, Mayıs 18, 2021

BŞEÜ’ye iki merkez kuruluyor

İlgili Haberler

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesine “Doğaltaş Teknolojileri Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM)” ile “Tarımsal Uygulama ve Araştırma Merkezi (TUAM)” adıyla iki yeni merkez kurulması kararı alındı.

Tarımsal uygulamalarda yeni bir dönem başlayacak

İlimizdeki küçük ve orta ölçekli tarımsal faaliyetlerin AR-GE çalışmaları için uygulama ve eğitim merkezi olması, Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi ile Meslek Yüksekokullarının tarımla ilişkili programlarının eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerine katkı sunmak amacı ile kurulacak olan “Tarımsal Uygulama ve Araştırma Merkezi” materyal, arazi, alet ve ekipman temini noktasında da yardımcı olacak. Gerek öğrencilerimizin eğitiminin gerekse bölgemizdeki tarımsal faaliyetlerin daha iyi bir seviyeye ulaşması için bilimsel ve gerçekçi politikalar bu merkez aracılığı ile hayata geçirilecek.

“Doğaltaş” sektöründe de üniversite-sanayi iş birliği

Ülkemiz doğaltaş sektörü için gerek duyulan araştırmaları yapmak ve yapılmasına katkı sağlamak amacı ile kurulacak olan “Doğal Taş Teknolojileri Araştırma ve Uygulama Merkezi”, üniversitemizin ilgili bölümlerinde yürütülecek olan lisansüstü çalışmalar için akademik destek sağlayarak bilimsel faaliyetlerin kalitesini artıracak. Üniversite-sanayi iş birliği çerçevesinde bilimsel ve teknik çalışmalar yaparak uygulanabilir sonuçların sanayiye aktarımı sağlanacak. Ayrıca ilimizde taş ve mermer alanında faaliyet yürüten çok sayıda sanayi kuruluşunun analiz ihtiyacını karşılayacak olan Uygulama ve Araştırma Merkezi, akraditasyon süreçlerinin tamamlanmasından sonra  ilimiz ve bölgemizdeki sektörel firmalara akredite analiz raporlarını temin noktasında hizmet verebilecektir.

Kaynak: BŞEÜ

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler