Pazartesi, Mart 8, 2021

DEÜ’yü akademisyenler tanıtacak

İlgili Haberler

DEÜ Yerli Kan Pompası Üretiminde Sona Geldi

Dokuz Eylül Üniversitesi bünyesinde geliştirilen yerli kan pompasında seri üretim aşamasına gelindiğini açıklayan DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar,...

Ege’de pandemi sonrası sağlıklı yaşam sempozyumu

Ege Üniversitesi (EÜ), Yeşilay, EÜ Madde Bağımlılığı, Toksikoloji ve İlaç Bilimleri Enstitüsü ile EÜ Genç Yeşilay Öğrenci Topluluğu iş...

SAÜ Akreditasyonda Birinci

Yükseköğretim Kurulunca yayımlanan rapora göre Sakarya Üniversitesi, akreditasyonda birinci, sosyal sorumluluk projeleri kategorisinde de ikinci sırada yer aldı. Yükseköğretim Kurulu...

Türkiye’nin öncü üniversitelerinden olan Dokuz Eylül Üniversitesi, tercih döneminde aday öğrencileri bilgilendirmek amacıyla ‘online’ tanıtım çalışması başlattı.

Fakülte, Yüksekokul, Meslek Yüksekokulu ve Konservatuvar Bölümlerinin Dekan ve Okul Müdürleri, stüdyoya girerek DEÜ’nün sahip olduğu güçlü akademik kadrosu, altyapı olanakları, burs, barınma, kontenjan, kampüs yaşamı ile sosyal, kültürel ve sportif faaliyetleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu. DEÜ’nün köklü geçmişinin yanında sahip olduğu tüm olanakları aday öğrencilere en iyi şekilde anlatmayı amaçladıklarını kaydeden DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, “Dokuz Eylül’lü olma ayrıcalığına sahip olmak isteyen tüm öğrencilerimiz Üniversitemizi; Dekan, Meslek Yüksekokulu ve Yüksekokul Müdürlerimizin anlatımlarıyla daha yakından tanıyacaklar. Bu bilgiler, üniversitemizi merak eden tüm öğrencilere rehber niteliğinde olacak. Sosyal medya hesaplarımızdan duyurularının yapılacağı tanıtım programlarımız, youtube.com/deuwebtv adresinden izlenebilecek” dedi.

Dokuz Eylül Üniversitesi, bu yıl 6-14 Ağustos tarihlerinde yapılacak üniversite tercihlerinde öğrencileri bilgilendirmek amacıyla ‘Tercihim DEÜ’ adıyla ‘online’ tanıtım çalışması başlattı. Fakülte, Yüksekokul, Meslek Yüksekokulu ve Konservatuvar Bölümlerinin Dekan ve Okul Müdürleri, stüdyoya girerek DEÜ’nün sahip olduğu güçlü akademik kadrosu, altyapı olanakları, burs, barınma, kontenjan, kampüs yaşamı ile sosyal, kültürel ve sportif faaliyetleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu. DEÜ’yü tercih etmek isteyen öğrenci adayları, youtube.com/deuwebtv adresinden yayınlanacak olanprogramlar ile tüm merak ettikleri sorulara yanıt bulacaklar.

Dokuz Eylül farkı

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, tercih döneminde aday öğrenciler kadar heyecanlı olduklarını belirterek, “YKS sürecinin ardından öğrencilerimiz şimdi de geleceklerini şekillendirecek adımlardan olan üniversite tercihi maratonuna başladı. Dokuz Eylül Üniversitesi olarak bizler de, sahip olduğumuz tüm akademik ve alt yapı olanaklarımızı ilk ağızdan anlatarak, öğrenci adaylarımızın tüm merak ettiği soruları yanıtlamayı amaçladık” dedi.

Üniversitemizi tanıtıyoruz

Rektör Hotar konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu yıl COVID-19 pandemisi nedeniyle üniversite tercih fuarları online olarak gerçekleştirildi. Üniversite olarak çok sayıda online tanıtım faaliyetlerinde ve son olarak YÖK tarafından organize edilen 4-7 Ağustos tarihleri arasında ‘Üniversiteni Keşfet – YÖK Sanal Fuarı 2020’de yerimizi alarak öğrencilerimize üniversitemizi tüm yönleriyle tanıttık. Ayrıca tercihrehberi.deu.edu.tr adresinden de adaylarımıza tüm akademik birimlerimizi yakından tanımalarını sağlıyoruz. Tercihim DEÜ videolarımızda öğrencilerimizi dekan ve müdürlerimizle buluşturuyoruz. Bizi tercih etmek isteyen öğrenci adaylarımız, tercih döneminde aradıkları tüm bilgileri hazırladığımız bu filmlerde bulabilecekler. Öğrencilerimize, hayallerine ulaşabilecekleri, sevdikleri meslekleri edinebilecekleri başarılı bir eğitim hayatı diliyorum.”

Kaynak: DEÜ

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler