Çarşamba, Ocak 19, 2022

İlgili Haberler

Düzce Üniversitesi GreenMetric Endeksi’nde İlerleyişini Sürdürüyor

Çevre düzenlemesi, enerji, iklim değişikliği, atık, su, ulaşım, eğitim ve karbon ayak izi ölçümleri gibi farklı alanlardaki çeşitli kriterlere göre sıralama yapan GreenMetric Endeksi’nde Düzce Üniversitesi yine yerini aldı.

Dünyadan ve ülkemizden binlerce üniversitenin yer aldığı GreenMetric Endeksi’nde 2018, 2019 ve 2020 yıllarında da listeye girmeyi başaran Düzce Üniversitesi, 2021 yılında yine kendisine ön sıralarda yer buldu. Dünya sıralamasında 2020 yılında 645. sırada olan Düzce Üniversitesi bu yıl 138 basamak birden yükselerek 507. sıraya yerleşti. Ülkemizden ise 71 üniversitenin değerlendirilmeye alındığı GreenMetric Endeksi’nde, Düzce Üniversitesi 39. sırada yer alma başarısını gösterdi.

Sürdürülebilir bir yaşam için katma değerli akademik çalışmaların yanı sıra Temiz Üniversite-Temiz Düzce gibi sosyal sorumluluk faaliyetleriyle de yeşil ve temiz kampüs çalışmalarını sürdüren Düzce Üniversitesi, yaptığı çalışmalarla da uluslararası sıralamalarda adını duyurmaya devam ediyor.

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler

Maske iletişimde duyguları okumayı zorlaştırıyor

Yeditepe Üniversitesi'nde iletişimde maskeden kaynaklı karşılaşın sorunlar araştırma konusu oldu. Yeditepe Üniversitesi'den yapılan araştırmaya göre, salgın önlemlerinden biri olan standart...