Çarşamba, Nisan 21, 2021

“Eğitimcilerin Eğitimi Webinar Semineri” Düzenlendi

İlgili Haberler

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın, eğitim ve öğretim süreçlerinin kesintiye uğramadan sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için aldığı uzaktan eğitim kararının ardından, Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim elemanlarının uzaktan eğitim uygulamalarını desteklemek amacıyla “Eğitimcilerin Eğitimi Webinar Semineri” adında bir seminer gerçekleştirildi.

Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi bölümü tarafından, Eğitim Fakültesi öğretim elemanlarına yönelik olarak gerçekleştirilen çalışma kapsamında, iki ayrı oturum üzerinden toplam altı seminer düzenlendi. Webinar ekinlikleri kapsamında; Arş. Gör. Dr. Şenay Ozan Leymun “Uzaktan Eğitimde Materyal Geliştirme”, Dr. Öğr. Üyesi Fatma Akgün “Uzaktan Eğitimde Web 2.0 Uygulamaları”, Doç. Dr. Deniz Mertkan Gezgin “Uzaktan Eğitimde Etkileşim”, Arş. Gör. Dr. Can Mıhcı “Uzaktan Eğitimde Ölçme-Değerlendirme”, Doç. Dr. Nilgün Tosun “Uzaktan Eğitimde Etik” ve Doç. Dr. Hasan Özgür “Öğrenme Yönetim Sistemleri ve Özellikleri” konularında sunumlar gerçekleştirdi.

Webinar konuları doğrultusunda, Trakya Üniversitesi öğretim elemanlarına, uzaktan eğitim süreçlerinin etkin kullanımına yönelik pratik öneriler verildi, uygulamalar gerçekleştirildi. Çalışma kapsamında ayrıca yaşanan sorunların giderilmesine yönelik bilgi paylaşımında bulunuldu.

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler

Sakarya Teknokent Firmasına Büyük Yatırım

Teknoloji firmalarına yerli ve yabancı yatırımcıların ilgisi artarak devam ediyor. Sakarya Teknokent’te 2019 yılından bu yana dijital oyun geliştirme...