Perşembe, Temmuz 29, 2021

Geniş Kapsamlı Uzaktan Eğitim İş Birliği

İlgili Haberler

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Düzce Üniversitesi arasında imzalanan Eğitimde İş Birliği Protokolü kapsamında, Türkiye’de ilk defa geniş kapsamlı, üniversite iş birliği ile uzaktan eğitim faaliyetleri gerçekleştirilecek.

Düzce Üniversitesi ile Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında gerçekleştirilen iş birliği ile Bilge Liderlik Akademisi çatısı altında il genelinde görev yapan tüm öğretmenlere yönelik Düzce Üniversitesi akademisyenleri tarafından uzaktan eğitimler verilecek. Haziran Ayı Öğretmen Web Seminer Faaliyetleri adı altında 41 farklı uzaktan eğitim faaliyeti gerçekleştirilecek.

İş birliği çerçevesinde web seminer faaliyetlerinin yürütülmesiyle ilgili bilgi alışverişinde bulunmak amacıyla Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Koç ve İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Karagöz Rektörlük Çalıştay Salonu’nda bir araya geldi. Programa Eğitim Fakültesi Bölüm Başkanları ile İl Milli Eğitim Şube Müdürleri de katıldı.

Programda konuşan Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, Düzce Üniversitesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasındaki etkinlikleri sürdürmekten memnun olduklarını ve akademik bilgiyi paylaşmanın Üniversitenin görevi olduğunu ifade etti. Prof. Dr. Genç, Düzce Üniversitesi’nin de Milli Eğitim Bakanlığı’nın okullarından öğretmenlik uygulamalarında ve diğer eğitim-öğretim araştırmalarında istifade ettiklerini söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, bu uygulamanın Covid-19 nedeniyle ilk kez yapıldığını ve önemli olduğunu belirterek Düzce Üniversitesi’ne bu anlamda teşekkür ettiklerini dile getirdi. Uygulamanın alt yapılarını hazırladıklarını ve sürekli olarak Düzce Üniversitesi ile iş birliği yapmak istediklerini ifade eden Murat Yiğit, Eğitim Fakültesi ve İlahiyat Fakültesi Dekanlarına destekleri için teşekkür ettiklerini belirtti.

Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Koç ve İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Karagöz ise her zaman öğretmenlere desteklerini sürdüreceklerini dile getirdiler.

İş birliği protokolü kapsamında 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı içerisinde yüz yüze yapılmaya başlanan öğretmen eğitimlerinde, planlanan 16 eğitimden 12’si Mart ayı başına kadar tamamlandı ve yaklaşık 700 öğretmen bu eğitimlerden faydalandı. Mart ayından sonra Covid-19 salgın sürecinde yüz yüze eğitimin yerine, web seminerler yolu ile Düzce Üniversitesi akademisyenleri ve alanında başarılı eğitimcilerin katkıları ile uzaktan eğitime olanak sağlayan yazılımlar kullanılarak 39 eğitim faaliyeti yapıldı ve bu eğitimlere 4.400 öğretmen katılım sağladı.

Yürütülen başarılı ve verimli bu çalışmanın devamı niteliğinde, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı 22-29 Haziran seminer döneminde öğretmenlere yönelik, Milli Eğitim Bakanlığı’nca yapılacak çalışmalara ek olarak, verimli bir seminer dönemi geçirilebilmesi için uzaktan eğitim yoluyla yapılacak eğitim faaliyetlerine yenileri eklenerek seminer dönemi eğitim programı hazırlandı.

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı 22-29 Haziran seminer döneminde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda görev yapan öğretmenlere yönelik Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi,  İlahiyat Fakültesi ve Yabancı Diller Meslek Yüksekokulu akademisyenleri tarafından günde 9 farklı gruba, toplamda ise 41 gruba, 41 farklı konuda web seminerleri düzenlenecek. Öğretmenlerin gönüllülük esasına dayalı olarak katılacak oldukları online seminerler 5 gün sürecek.

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler

Neden SAÜ İşletme Fakültesi?

Sakarya Üniversitesi İletişim Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen SAÜ Doğru Tercih programının bu haftaki konuğu SAÜ İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr....