Pazar, Ocak 17, 2021

İşletme Fakültesi, sektörün ihtiyaçlarına göre eğitim veriyor

İlgili Haberler

Düzce Üniversitesi’nin Endüstriyel İş Birlikleri Bölge Sınırlarını Aştı

Bölgesel kalkınmada lokomotif rolü oynayan Düzce Üniversitesi, bölge dışındaki endüstriyel kuruluşlarla da Üniversite-Sanayi İş Birliği kapsamında somut adımlar atmaya...

Düzce Üniversitesi Önemli Bir İş Birliği Protokolüne Daha İmza Attı

Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması projeleri kapsamda birçok iş birlikteliğini hayata geçiren Düzce Üniversitesi, Doğu Marmara Kalkınma...

Perifer Anjiyo İşlemi İle Ağrısız ve Kaliteli Bir Yaşam!

Düzce Üniversitesi Hastanesi’ne bacak ağrısı şikayeti ile gelen periferik arter hastalığı olan hastalara uygulanan perifer anjiyo işlemi, ağrısız ve...
- REKLAM -

Düzce Üniversitesi İletişim ve Tanıtım Koordinatörlüğü’nün üniversite adayı öğrenciler için hazırladığı Tercih Programı’nda, İletişim ve Tanıtım Koordinatörü Öğr. Gör. Duygu Özdemir Cömert’in konuğu olan İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Selami Yıldız, Fakülteyi anlatarak, öğrencilerin merak ettiği konular hakkında önemli bilgiler verdi.

Düzce Üniversitesi İşletme Fakültesi’nin 2010 yılında kurulduğunu söyleyen Prof. Dr. Mehmet Selami Yıldız, Fakülte bünyesinde; İşletme, Sağlık Yönetimi, Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik, Uluslararası Ticaret, Yönetim Bilişim Sistemleri olarak beş bölümün yer aldığını ifade etti. Günümüz ihtiyaçlarına uygun, yenilikleri takip eden ve dijital dönüşümü önemseyen bir Fakülte olarak, öğrencilerin sadece mesleki açıdan gelişimini değil çağın gerektiği nitelikleri de edinmelerini amaçladıklarını dile getiren Prof. Dr. Mehmet Selami Yıldız, Fakültede hem sektörün beklentilerine, hem iş hayatının ihtiyaçlarına yönelik eğitim verildiğini söyledi.

İşletme Fakültesi’ndeki her hangi bir bölüme yerleşen öğrencilerin Düzce Üniversitesi Hakime Erciyas Yabancı Diller Yüksekokulu’nda isteğe bağlı bir yıl İngilizce alama haklarının olduğu bilgisini paylaşan Prof. Dr. Yıldız, yabancı dilin önemli olduğunu, fakülte eğitimi bitmeden mutlaka bir hatta iki yabancı dilin öğrenilmesi gerektiğini vurguladı.

İşletme Fakültesi’nin merkez Konuralp Kampüsü içerisinde yer aldığını söyleyen Mehmet Selami Yıldız, sosyal ve kültürel etkinliklerin yoğun olduğunu, sadece Fakültedeki öğrencilere ait on tane öğrenci topluluğunun kendi istekleri doğrultuda etkinlikler gerçekleştirdiğini ifade etti.

Yenilikleri takip eden, genç, dinamik bir akademik kadroya sahip olduklarının altını çizen Prof. Dr. M. Selami Yıldız, akademisyenlerin her zaman öğrencilerle iç içe olduklarını ve onların elinden tutarak kendilerini desteklemeye hazır olduklarını söyledi.

Tercih yapacak öğrencilere Düzce Üniversitesi’ni gönül rahatlığı ile seçebileceklerini vurgulayan İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Selami Yıldız, tercihlerinin herkesin gönlüne göre olmasını dileyerek sözlerini sonlandırdı.

Kaynak: Düzce Üniversitesi

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler

‘Kalite kültürü kök salıyor’

SUBÜ’de ‘2020 Yılı Stratejik Plan Değerlendirme Toplantısı’ gerçekleştirilerek hedeflere yönelik olarak gerçekleştirilen faaliyetler ve çıktıları değerlendirildi. Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi...
- REKLAM -

Öne Çıkanlar

- REKLAM -