Salı, Eylül 28, 2021

İlgili Haberler

İzmir Ekonomi Üniversitesi, eğitim teknolojilerine yön verecek

İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin (İEÜ) “eğitimde mükemmellik” hedefiyle benimsediği teknoloji destekli öğretim yaklaşımını “uzaktan eğitime” uyarlaması, başarıyı beraberinde getirdi.

İEÜ Öğretme ve Öğrenme Merkezi Müdürü Dr. Esin Çağlayan, Blackboard Eğitim Teknolojileri Danışma Kurulu Üyesi olarak atandı. Türkiye’den seçilen ilk kişi olan Çağlayan, akademisyenler ve yeni nesil öğrencilerin ihtiyaçlarına yanıt vermek amacıyla kurulan Blackboard Liderlik Kurulu’nda, eğitim teknolojileri girişimlerine yön vermek için görev yapacak.

100 ülkeden 18 bin kurumdaki Blackboard kullanıcıları arasında, etki gücü yüksek kişilerden oluşan kurulda görev alacak olan Çağlayan, “Üniversitemizde 5 yılı aşkın süredir, eğitim teknolojileri ile ilgili güçlü bir altyapının kurulması adına hem öğrencilerimiz hem öğretim üyelerimiz için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Teknoloji destekli öğretim yaklaşımımızı pandemi süresince uzaktan eğitim yöntemine kolaylıkla uyarladık. Güçlü altyapımız ve deneyimlerimizle öğrencilerimiz ve öğretim elemanlarımızın süreci sorunsuz bir şekilde yürütmeleri için destek veriyoruz” dedi.

İnteraktif eğitim modeli

Kurulda yenilikçi eğitim teknolojilerine yön vereceklerini, Türkiye’yi ve İzmir Ekonomi Üniversitesi’ni temsilen görev almanın çok heyecan verici olduğunu vurgulayan Çağlayan, öğretim kalitesini artırmak ve yeni kuşak öğrencilerin gereksinimlerine uygun bir eğitim-öğretim sunabilmek için çalıştıklarını kaydetti. Çağlayan, “Üniversitemizde ‘Öğrenme Yönetim’ (Blackboard Learn), ‘Uzaktan Canlı Öğretim’ (Blackboard Collaborate), ‘Ders Video Kayıt ve İzleme’ (Panopto Lecture Capture) ve ‘Öğrenme Analitiği’ (Blackboard Analytics) sistemlerini, öğrenci ve öğretim elemanlarımızın rahat ve verimli bir şekilde kullanabilmelerini sağladık. Öğrencilerimiz, öğretim elemanlarımızla interaktif bir öğrenim ortamında bir araya geliyor. İhtiyaçları olan bilgiye kolay ve hızlı ulaşabiliyor. Yaptığımız anketler ve gerek öğrencilerimizden gerekse de öğretim kadromuzdan aldığımız geri bildirimler, İzmir Ekonomi Üniversitesi olarak uzaktan öğretim sürecini son derece verimli geçirmekte olduğumuzu destekliyor. Son 5 yıldır ve pandemi süresince sorunsuz uyguladığımız sistem sayesinde, öğrencilerimiz ve öğretim elemanlarımız mekan ve zaman sınırlaması olmadan iletişim kuruyor” diye konuştu.

Yenilikçi ve mükemmeliyetçi girişimler artacak

Blackboard Küresel Pazarlar Başkanı ve Müşteri İlişkileri Genel Müdürü Lee Blakemore ise, Dr. Esin Çağlayan’ın Blackboard Eğitim Teknolojileri Liderlik Kurulu’na katılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Lee Blakemore, “Esin Çağlayan, kendi kurumlarında vizyon, etki ve toplum hizmetlerindeki mükemmeliyetleri nedeniyle, çeşitli kurumlar arasından seçilmiş liderlerden oluşan bir ekibe katılmıştır. Bu ortaklığımızın Blackboard topluluğunda yenilikçi ve mükemmeliyetçi girişimlerini artıracağına inanıyoruz” dedi.

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler

Gelişen teknolojiler gazeteciliği değiştirdi

Gazetecilik, gelişen teknoloji ile birlikte yeni çağa ayak uydurarak dijitalleşti.  Gazeteciliğin, sayısal loto sonuçları açıklandığı an haber sitesine girme...