Cumartesi, Mayıs 15, 2021

KOÜ’ye Uluslarası Film Festivalinden Ödül

İlgili Haberler

Kocaeli Üniversitesi öğretim elemanlarının eseri olan “Dream Journey” isimli kısa film, Uluslararası Kısa Film Festivali’nde ödül kazandı.

Dünyada bağımsız film yönetmenlerinin büyük ilgi ve katılım gösterdiği NexGn Uluslararası Kısa Film Festivali 2020’de Mimarlık ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık Bölümü Öğretim Elemanı Dr. Emine Begüm Savçın’ın yazıp yönettiği “Dream Journey” isimli kısa film “Mükemmellik ve Takdir Ödülü” kazandı. Filmin görüntü yönetmenliğini Mimarlık ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık Bölümü Öğretim Görevlisi Burak Savçın, video kolajını Ali Özbay MYO Öğretim Görevlisi Ali Emrah Kökkaya yaparken, filmde Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Öğretim Görevlisi Sinan Taşkan oynadı.

İç Mimarlık disiplininin diğer bilim dalları ile ilişkisinin kurularak yeni çalışma alanları üretmesi kapsamında İç Mimarlık- Sanat- İletişim- Sinema alanlarının harmanlandığı bir çalışmanın ödül kazanması uluslararası alanda büyük takdir gördü.

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler

SUBÜ Senatosu’ndan Filistin’deki zulme tepki

SUBÜ Senatosu İsrail tarafından Mescid-i Aksa çevresi ve yerleşim bölgelerinde Filistinlilere yapılan zulme tepki gösterdi. Senato tarafından yayınlanan bildiride,...