Salı, Ekim 19, 2021

İlgili Haberler

Mesleğin ihtiyaçlarına göre yenilen bir MYO

Düzce Üniversitesi İletişim ve Tanıtım Koordinatörlüğü’nün düzenlediği Tercih Programı’nda İletişim ve Tanıtım Koordinatörü Öğr. Gör. Duygu Özdemir Cömert’in konuğu olan Düzce Üniversitesi Gümüşova Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Sıtkı Akıncıoğlu önemli bilgiler paylaştı.

Sektörün ihtiyaç duyduğu, mesleğinde uzman, sorunlara çözüm bulabilen, gelişen teknolojiye uyum sağlayabilen, çalışkan, yaratıcı, girişimci, ufku geniş, araştırmacı, takım çalışmasına katılabilen, sorumluluk alabilen, iş ahlakına sahip mezunlar vermeyi amaç edindiklerini söyleyen Dr. Öğr. Üyesi Sıtkı Akıncıoğlu, güçlü bir akademik kadro ile öğrenci odaklı çalışmalar yürüttüklerini dile getirdi.

Gümüşova Meslek Yüksekokulu’nda; İş Sağlığı ve Güvenliği, Makine Resim Konstrüksiyon, Metalurji, Üretimde Kalite Kontrol ile Kaynak Teknolojisi bölümlerinin olduğunu söyleyen Dr. Öğr. Üyesi Akıncıoğlu, her bölümün kendisine ait laboratuvarı ve uygulama alanı olduğunu vurguladı.

Gümüşova’da oldukça fazla sanayi firmalarının olduğunu belirten Sıtkı Akıncıoğlu, Meslek Yüksekokulu bünyesinde açılan bölümlerin, firma temsilcileri ile görüşüp, sanayinin ihtiyacına göre açıldığının altını çizdi. Sektörleri yakından takip ettiklerini, gerçekleşen değişime ve gelişime karşı yeni dersler belirleyerek, öğrencileri değişimlere karşı sürekli güncel bilgilerle donattıkları bilgisini paylaşan Akıncıoğlu, öğrencilerle birlikte firma ziyaretlerine de giderek üretimi yerinde gördüklerini ifade etti.

Öğrencilere sevdikleri ya da sevecekleri bir bölümü seçmeleri tavsiyesinde bulunan Düzce Üniversitesi Gümüşova Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Sıtkı Akıncıoğlu, tercih yapacak öğrencilere başarı dileyerek sözlerini sonlandırdı.

Kaynak: Düzce Üniversitesi

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler