Pazar, Ocak 17, 2021

Milli birlik ve beraberliği önceleyen dindar görevliler yetişiyor

İlgili Haberler

Düzce Üniversitesi’nin Endüstriyel İş Birlikleri Bölge Sınırlarını Aştı

Bölgesel kalkınmada lokomotif rolü oynayan Düzce Üniversitesi, bölge dışındaki endüstriyel kuruluşlarla da Üniversite-Sanayi İş Birliği kapsamında somut adımlar atmaya...

Düzce Üniversitesi Önemli Bir İş Birliği Protokolüne Daha İmza Attı

Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması projeleri kapsamda birçok iş birlikteliğini hayata geçiren Düzce Üniversitesi, Doğu Marmara Kalkınma...

Perifer Anjiyo İşlemi İle Ağrısız ve Kaliteli Bir Yaşam!

Düzce Üniversitesi Hastanesi’ne bacak ağrısı şikayeti ile gelen periferik arter hastalığı olan hastalara uygulanan perifer anjiyo işlemi, ağrısız ve...
- REKLAM -

Düzce Üniversitesi Tercih Kılavuzu programına konuk olan Düzce Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Karagöz, tercihlerde bulunacak öğrencilere yönelik önemli bilgiler aktardı.

2015-2016 Akademik Yılı’nda eğitim hayatına başlayan İlahiyat Fakültesi’nin, geçen yıl ilk mezunlarını verdiğini belirten Prof. Dr. İsmail Karagöz, 1 yıl zorunlu Arapça hazırlık sınıfı olmak üzere 5 yıl eğitim verdikleri ve derslerin yüzde 30’unun Arapça olduğu bilgisini paylaştı.

Mezunların Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni, Meslek Öğretmeni ve Kur’an-ı Kerim öğretmeni olabildiğini ifade eden Prof. Dr. Karagöz,  ayrıca Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı olarak imam hatip, müezzin ve kayyımlık görevlerinde bulunabileceklerini sözlerine ekledi.

İlahiyat Fakültesi’nde İslam’ın ana kaynaklarına dayanarak bilgilerin aktarıldığını dile getiren Karagöz, temel amaçların hurafelerden arındırılmış, milli birlik ve beraberliği önceleyen dindar görevliler yetiştirmek olduğunu ifade etti.

Ana kampüste yer alan Fakülte bünyesinde 3 profesör doktor, 3 doçent doktor, 8 doktor öğretim üyesi, 4 öğretim görevlisi ve 7 araştırma görevlisinin bulunduğunu söyleyen Prof. Dr. İsmail Karagöz, tercih edilen ve kendisinden daha eski İlahiyat Fakültelerine göre daha üst başarı sıralamalarına sahip bir Fakülte olduklarını vurguladı.

Öğrencilerin kişisel gelişimleri için hitabet ve musiki gibi derslerin de yer aldığını dillendiren Prof. Dr. Karagöz, Kur’an-ı Kerim’i düzgün okuyabilen, ayetlerin anlamını önemli düzeyde anlayabilen nitelikli öğrenciler yetiştirdiklerinin altını çizdi.

Yıl boyunca birçok etkinlik düzenlediklerini belirten Prof. Dr. İsmail Karagöz, Diyanet İşleri Başkanı ve Yardımcılarını öğrencilerle buluşturduklarını, Arapça kurslar açtıklarını ifade ederek öğrencilerin Kur’an kursları ve camilerde görev yaparak tecrübe kazandıklarını dile getirdi.

Öğrencilerin 4. sınıfın bahar döneminde İmam Hatip Liselerinde ve liselerde derslere girdiğini dillendiren Prof. Dr. Karagöz, bu alan ilgi duyan öğrencileri Düzce Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ne beklediklerini kaydetti.

Kaynak: Düzce Üniversitesi

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler

‘Kalite kültürü kök salıyor’

SUBÜ’de ‘2020 Yılı Stratejik Plan Değerlendirme Toplantısı’ gerçekleştirilerek hedeflere yönelik olarak gerçekleştirilen faaliyetler ve çıktıları değerlendirildi. Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi...
- REKLAM -

Öne Çıkanlar

- REKLAM -