Pazartesi, Mart 8, 2021

Moda ve Tasarım Yüksekokulundan 4 eser

İlgili Haberler

DEÜ Yerli Kan Pompası Üretiminde Sona Geldi

Dokuz Eylül Üniversitesi bünyesinde geliştirilen yerli kan pompasında seri üretim aşamasına gelindiğini açıklayan DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar,...

Ege’de pandemi sonrası sağlıklı yaşam sempozyumu

Ege Üniversitesi (EÜ), Yeşilay, EÜ Madde Bağımlılığı, Toksikoloji ve İlaç Bilimleri Enstitüsü ile EÜ Genç Yeşilay Öğrenci Topluluğu iş...

SAÜ Akreditasyonda Birinci

Yükseköğretim Kurulunca yayımlanan rapora göre Sakarya Üniversitesi, akreditasyonda birinci, sosyal sorumluluk projeleri kategorisinde de ikinci sırada yer aldı. Yükseköğretim Kurulu...

Ege Üniversitesi Moda ve Tasarım Yüksekokulu akademisyenleri, literatüre 4 yeni eser kazandırdı.

Ege Üniversitesinin (EÜ) araştırma üniversitesi hedefine bir katkıda Moda ve Tasarım Yüksekokulundan geldi. Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’ın destekleri ile iki yıl önce eğitim öğretime başlayan Moda ve Tasarım Yüksekokulu akademisyenleri hem eğitim öğretime hem sektöre hem de literatüre referans kaynak oluşturan dört önemli kitaba imza attı.

EÜ Moda ve Tasarım Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ziynet Öndoğan ve beraberindeki akademisyenleri makamında ağırlayan Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, bilim insanlarını çalışmalarından dolayı tebrik etti.

Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Ziynet Öndoğan tarafından “Giysi Kalıpçılığına Giriş”, Yüksekokul akademisyenlerinden Dr. Öğr. Üyesi Arzu Şen Kılıç ve Dr. Öğr. Üyesi Serkan Boz tarafından “Etek Üretiminde Kalıp ve Dikim Uygulamaları” ile Dr. Öğr. Üyesi Ece Nüket Öndoğan tarafından “Moda Pazarlaması” ve “Pazarlama” isimli kitaplar yayımlandı.

Rektör Prof. Dr. Budak, “Üniversitemiz, Araştırma Üniversitesi olma yolunda güçlü adımlarla ilerliyor.  Öğrenci odaklılık ve eğitimde kalite ilkelerinin yanında akademik faaliyetler de bu süreçte önemli bir yer tutuyor. Bu kapsamda Moda ve Tasarım Yüksekokulumuz Müdürü Prof. Dr. Ziynet Öndoğan, Yüksekokul akademisyenlerimiz Dr. Öğr. Üyesi Arzu Şen Kılıç,  Dr. Öğr. Üyesi Serkan Boz, Dr. Öğr. Üyesi Ece Nüket Öndoğan anlamlı çalışmalar yürüterek önemli kaynak kitaplara imza attılar. Üretken akademisyenlerimizi tebrik ediyor, başarılar diliyorum” dedi.

Ege Üniversitesi Moda ve Tasarım Yüksekokulu, 2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçlarına göre devlet üniversiteleri arasında en çok tercih edilen Moda Tasarımı Bölümü oldu. Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’ın destekleri ile iki yıl önce eğitim öğretime başlayan Moda ve Tasarım Yüksekokulu, 2020- YKS yerleştirme sonuçlarına göre Moda Tasarımı alanında en çok tercih edilen lisans programı olarak birinci sırada yer alarak büyük bir başarıya imza attı.

Kaynak: Ege Ajans – İzmir

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler