Cuma, Mart 5, 2021

Nitelikli eleman yetiştiren MYO

İlgili Haberler

SAÜ Akreditasyonda Birinci

Yükseköğretim Kurulunca yayımlanan rapora göre Sakarya Üniversitesi, akreditasyonda birinci, sosyal sorumluluk projeleri kategorisinde de ikinci sırada yer aldı. Yükseköğretim Kurulu...

Uluslarası Göç Konferansı Sonuç Deklerasyonu Yayınlandı

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Rektörlüğü tarafından düzenlenen açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gerçekleştirdiği ‘Göç: Önümüzdeki Yirmi Yılın Projeksiyonu ve...

Kanserle Mücadelede Kemoterapinin Etkisi

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Mart ayı konferans serisi, düzenlenen “Kanser ve Yeni Ufuklar” konulu konferans ile başladı. Tıp Fakültesi Konferans...

Düzce Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Yunus Biçen, Düzce Üniversitesi Tercih Kılavuzu programında üniversite ve bölüm tercihinde bulunacak öğrencilere yönelik faydalı bilgiler aktardı.

Düzce Üniversitesi İletişim ve Tanıtım Koordinatörü Öğr. Gör. Duygu Özdemir Cömert’in sorularını yanıtlayan Doç. Dr. Yunus Biçen, işletmelerin, kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaç duyduğu nitelik ve nicelik bakımdan uluslararası standartlara uygun meslek elemanı yetiştirdiklerini ifade etti.

Akademik kadroda 2 doktor öğretim üyesi ve 14 öğretim görevlisi bulunduğunu belirten Doç. Dr. Biçen, Meslek Yüksekokulu bünyesinde; İşletme Yönetimi,  Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Sosyal Güvenlik, Çağrı Merkezi Hizmetleri ile Nüfus ve Vatandaşlık programlarında eğitim verildiğini sözlerine ekledi.

Düzce Meslek Yüksekokulu ile aynı yerleşkede konumlanan Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun şehir merkezinde bulunması, barınma sorununun olmaması, ulaşım kolaylığı gibi faktörlerin önemli tercih nedenleri arasında yer aldığını dile getiren Biçen; ülkemizde ilk kurulan Sosyal Güvenlik Programı için Sosyal Güvenlik Kurumu ile Düzce Üniversitesi arasında staj protokolü imzalanması, yine ülkemizde ve Düzce Üniversitesi’nde ilk ve tek olarak Nüfus ve Vatandaşlık programının Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda kurulması gibi ilklerin de önemli avantajlar sunduğunu vurguladı.

Düzce Üniversitesi’nin öncülük ettiği Nüfus ve Vatandaşlık programının potansiyelli bir bölüm olduğunu söyleyen Doç. Dr. Yunus Biçen, İçişleri Bakanlığı’nın farklı birimlerinde kamu hizmeti yapabilecek mezunların birçok iş olanağına sahip olacağına dikkat çekti.

Diğer bölümlerin de hizmet sektöründe birçok istihdam olanağının mevcut olduğunu dillendiren Doç. Dr. Biçen, isteğe bağlı staj uygulaması ile öğrencilerin teorik bilgileri yerinde görerek deneyim kazandığını ifade etti.

Kişisel ve mesleki gelişim için birçok etkinlik düzenlediklerini belirten Biçen, sektör temsilcilerini öğrencilerle buluşturduklarını söyleyerek sektördeki kuruluşlarla iş birliği protokolleri imzaladıklarını ve sektör temsilcilerinin Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda ders verdiğini kaydetti.

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler

SAÜ Akreditasyonda Birinci

Yükseköğretim Kurulunca yayımlanan rapora göre Sakarya Üniversitesi, akreditasyonda birinci, sosyal sorumluluk projeleri kategorisinde de ikinci sırada yer aldı. Yükseköğretim Kurulu...