Pazar, Ocak 17, 2021

Öğrencilere değer katan fakülte

İlgili Haberler

Düzce Üniversitesi’nin Endüstriyel İş Birlikleri Bölge Sınırlarını Aştı

Bölgesel kalkınmada lokomotif rolü oynayan Düzce Üniversitesi, bölge dışındaki endüstriyel kuruluşlarla da Üniversite-Sanayi İş Birliği kapsamında somut adımlar atmaya...

Düzce Üniversitesi Önemli Bir İş Birliği Protokolüne Daha İmza Attı

Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması projeleri kapsamda birçok iş birlikteliğini hayata geçiren Düzce Üniversitesi, Doğu Marmara Kalkınma...

Perifer Anjiyo İşlemi İle Ağrısız ve Kaliteli Bir Yaşam!

Düzce Üniversitesi Hastanesi’ne bacak ağrısı şikayeti ile gelen periferik arter hastalığı olan hastalara uygulanan perifer anjiyo işlemi, ağrısız ve...
- REKLAM -

Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Koç, Düzce Üniversitesi Tercih Kılavuzu programına katılarak tercih dönemine yönelik Eğitim Fakültesi hakkında önemli bilgiler paylaştı.

Eğitim Fakültesi olarak her bir öğrenciye şans olmaya çalıştıklarını belirten Prof. Dr. Mustafa Koç, her bir öğrencinin de insanlık ve ülkemiz için şans olması için çabaladıklarını ifade etti. Fakültenin ana kampüs içerisinde yer aldığını söyleyen Prof. Dr. Koç, bu imkanın Eğitim Fakültesi öğrencilerinin diğer program öğrencileriyle etkileşime geçerek onlara vizyon ve bakış açısı kazandırdığına işaret etti.

Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde her yıl bir tema belirlediklerini dile getiren Mustafa Koç, geçen yıl “Öz Farkındalık ve Bir Omuza El Ol” temasında etkinlikler düzenlediklerini ifade ederek, öğrencilerin gelişimi için drama sınıfı oluşturduklarını, farklı alanlara yönelik sertifika programları düzenlediklerini sözlerine ekledi.

Fakülte bünyesinde; Fen Bilgisi Öğretmenliği, İlköğretim Matematik Öğretmenliği, İngilizce Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği, Özel Eğitim Öğretmenliği, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (PDR), Sınıf Öğretmenliği ve Türkçe Öğretmenliği lisans programlarının yer aldığını söyledi.

Akademik kadroda 6 profesör doktor, 14 doçent doktor, 26 doktor öğretim üyesi, 13 araştırma görevlisinin bulunduğunu belirten Prof. Dr. Mustafa Koç, her bir akademisyenin alan bilgisi, mesleki yeterlilik ve tutum kazandırma becerilerinin oldukça yüksek olduğunu vurguladı.

Özel Eğitim Bölümü’nde özel çocuklara özel öğretmenler yetiştirdiklerini dillendiren Prof. Dr. Koç, PDR bölümünde ise öğrencileri motivasyon ve tutum olarak öğrenmeye hazır hale getirdiklerini, tarlayı hazırladıklarını, tohum ekmenin diğer branş öğretmenlerine kaldığını kaydetti.

Her bir program içim Milli Eğitim Bakanlığı’nın belirlediği öğretmenlik uygulamasının bulunduğunu söyleyen Koç, PDR için alan uygulamasının yer aldığı bilgisini paylaştı. Yıl içinde birçok etkinlik düzenlediklerini dile getiren Mustafa Koç, öğrencilerin organizasyonun tüm süreçlerinde bulunarak kendilerini geliştirdiklerine dikkat çekti.

Öğrencilerin daha iyi yetişmesi, mesleki yeterliliklerinin gelişmesi, daha iyi insan olabilmesi için ellerinden gelen tüm gayreti gösterdiklerinin altını çizen Prof. Dr. Mustafa Koç, onlara her zaman destek olduklarını belirterek tercih yapacak öğrencilere başarılar diledi.

Kaynak: Düzce Üniversitesi

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler

‘Kalite kültürü kök salıyor’

SUBÜ’de ‘2020 Yılı Stratejik Plan Değerlendirme Toplantısı’ gerçekleştirilerek hedeflere yönelik olarak gerçekleştirilen faaliyetler ve çıktıları değerlendirildi. Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi...
- REKLAM -

Öne Çıkanlar

- REKLAM -