Perşembe, Temmuz 29, 2021

Prof. Dr. Tan, müdürlüğe atandı

İlgili Haberler

Trakya Üniversitesi Havsa Meslek Yüksekokulu’nda müdürlük görevine Prof. Dr. Mustafa Tan getirildi.

2010 yılından bu yana Trakya Üniversitesi Havsa Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü görevini sürdüren Prof. Dr. Ayhan Aytaç’ın kendi isteği ile görevden ayrılmasının ardından, Havsa Meslek Yüksekokulu müdürlüğü görevi, düzenlenen törenle Prof. Dr. Mustafa Tan’a devredildi. Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Prof. Dr. Ayhan Aytaç’a değerli katkılarından dolayı teşekkür ederek, Prof. Dr. Mustafa Tan’a başarı dileklerinde bulundu.

Prof. Dr. Mustafa Tan kimdir?

Edirne’nin Havsa ilçesine bağlı Oğulpaşa Köyü’nde 1967 yılında dünyaya geldi. Orta öğrenimini Havsa Lisesi’nde tamamladıktan sonra 1984 yılında Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri bölümüne kayıt yaptırdı. Lisans eğitimini 1988 yılında tamamladı. Aynı bölümde 1989 yılında Araştırma Görevlisi olarak göreve başladı. Çayır-Mera ve Yem Bitkileri Ana Bilim Dalında 1991 yılında Yüksek Lisans ve 1995 yılında Doktora Öğrenimini tamamladı. 1995 yılında Yardımcı Doçentliğe atandı. 1998 yılında Doçent, 2004 yılında Profesör unvanını aldı. 2000 ve 2002 yılları arasında 2 yıl süre ile Atatürk Üniversitesi bünyesinde yer alan Tarımsal Araştırma ve Yayım Merkezi Müdürlüğü görevini yürüttü. 2008 ve 2012 yılları arasında 4 yıl süre ile Ziraat Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevinde bulundu. Ziraat Fakültesi Yönetim Kurulu ve Fakülte Kurulu üyelikleri, Güzel Sanatlar Fakültesi yönetim kurulu üyeliği, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi senato üyeliği yaptı. 2019’da Trakya Üniversitesi Havsa Meslek Yüksekokulu Park ve Bahçe Bitkileri Bölümüne atandı. Halen üniversitemizin bu biriminde görev yapmaktadır. Prof. Dr. Mustafa TAN’ın uluslararası dergilerde yayınlanmış 33 makale, uluslararası bilimsel toplantılarda tam metin yayımlanmış 22 bildiri; ulusal düzeyde yayınlanmış 5 ders kitabı, 60 makale ve 12 bildirisi bulunmaktadır. Prof. Dr. Mustafa TAN evli ve iki çocuk sahibidir.

Kaynak: Trakya Üniversitesi

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler

Neden SAÜ İşletme Fakültesi?

Sakarya Üniversitesi İletişim Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen SAÜ Doğru Tercih programının bu haftaki konuğu SAÜ İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr....