Salı, Ekim 19, 2021

İlgili Haberler

Sektör ve sanayi işbirlikleri devam ediyor

Bölgesel, ulusal ve uluslararası alanda birçok iş birliğine imza atan Düzce Üniversitesi, Türkiye genelinde 90 binden fazla müşteriye hizmet veren ve KOBİ’ler için ticari yazılım geliştiren Bilsoft firması ile iş birliği protokolü imzaladı.

Düzce Üniversitesi Akçakoca Meslek Yüksekokulu ile Bilsoft firması arasında gerçekleştirilen ve Düzce Üniversitesi Akçakoca Meslek Yüksekokulu’nda düzenlenen protokolü, Akçakoca Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Hüsrev Çelik ve Bilsoft Genel Müdürü Ahmet Veli imzaladı. İmza törenine; Öğr. Gör. Dr. Emrah Öztürk, Dr. Öğr. Üyesi Önder Kethüda ve Arş. Gör. Ali Çetinkaya katıldı.

Gerçekleştirilen bu protokolle, Bilsoft tarafından yazılımı yapılan ve 90 bin işletmenin kullandığı Premium muhasebe programlarının, Meslek Yüksekokulu Bilgisayarlı Muhasebe derslerinde öğretilmesi kararlaştırılarak, bu dersi alan bütün öğrencilere sertifika verilmesi kararı hayata geçirildi.

Bilsoft genel müdürü Ahmet Veli yaptığı açıklamada; üniversitelerden iş birliği kapsamında gelebilecek bütün projelere ve yeni fikirlere açık olduklarını ve bu projelerin genellikle katma değeri yüksek projeler olduğunu ifade etti.

Akçakoca Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Hüsrev Çelik ise, mezuniyet sonrası genellikle KOBİlerde çalışan Meslek Yüksekokulu mezunlarının Bilsoft ticari yazılım programlarını öğrenerek, iş hayatında bir adım öne geçeceklerine inandığını ifade etti. Yakın gelecekte yeni iş birliği için tekrar bir araya geleceklerini dile getiren Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Hüsrev Çelik protokolün herkes için hayırlı olmasını temenni ederek açıklamalarını sonlandırdı.

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler