Çarşamba, Ocak 19, 2022

İlgili Haberler

Sosyal Mesafeye Uygun Bank Tasarlandı

Dokuz Eylül Üniversitesi, yerleşkelerinde kontrollü sosyal hayat önlemlerini birer birer hayata geçiriyor.

Dokuz Eylül Üniversitesi’nin kontrollü sosyal hayat düzenlemelerini hayata geçirmeye başladığını belirten Rektör Prof. Dr. Nükhet Hotar, “Sosyal mesafenin korunmasına yardımcı olacak şekilde tasarladığımız bankları kendi imkanlarımızla ürettik. Öncelikle hastane personelimiz ve misafirlerimizin kullanımına sunduğumuz banklarımızı, kısa süre içerisinde tüm yerleşkelerimize dağıtacağız” dedi.

Dokuz Eylül Üniversitesi Teknik Atölyeler Şube Müdürlüğü’nde tasarlanan ve fiziki mesafenin korunmasına yardımcı olan banklar DEÜ Araştırma Uygulama Hastanesi’nde hizmete sunuldu. Poliklinikler girişine konumlandırılan banklar hasta ve hasta yakınları tarafından ilgiyle karşılandı. Kontrollü sosyal hayat kapsamında Dokuz Eylül Üniversitesi’nde aldıkları önlemler hakkında bilgi veren Rektör Prof. Dr. Nükhet Hotar, “COVID-19 pandemisi süresince uyguladığımız önlemlerden ciddi tecrübeler kazandık. Artık yeni normal dediğimiz kontrollü sosyal hayat düzeninde günlük yaşantımızı devam ettireceğiz. Bu yenilik bir dizi düzenlemeyi de gerekli kılıyor. Tüm uygulamaları topluma örnek teşkil eden bir kurum olarak, öz kaynaklarımızı kullanarak kendi imkanlarımızla imal ettiğimiz banklarımızı hastanemizde mensuplarımızın ve misafirlerimizin kullanımına sunduk” dedi.

Tüm yerleşkelere konulacak

Bankların DEÜ Teknik Atölyeler Şube Müdürlüğü’nde tasarlanarak üretildiğini belirten Rektör Hotar,
“Kaynakların verimli kullanımı ve geri dönüşüm hassasiyetimizi kararlılıkla yürüten atölye personelimiz, bankların metal aksamlarını yine geri dönüştürülen malzemeler kullanarak üretti. İlk olarak hastanemizde kullanıma sunduğumuz banklarımızı zaman içerisinde tüm yerleşkelerimize dağıtacağız” diye konuştu.

Geri dönüşüm hassasiyeti

DEÜ Teknik Atölyeler Şube Müdürü Mühendis Aziz Yapıcı, yeni normal kavramıyla birlikte tasarımlarını bu yönde geliştirdiklerini belirterek, “Üniversitemizin ihtiyaç duyduğu ürünlerin tasarımında yenilikler yaptık. Artık kampüslerimiz için tasarlayıp ürettiğimiz oturma gruplarımız sosyal mesafe kuralına uygun özellikte olacak. Normalden daha uzun tasarladığımız banklarımızın iki ucunda oturma yeri, ortasında ise peyzaja uygun saksı konumlandırdık. Oturma gruplarımızı büyük
oranda geri dönüştürülmüş malzemelerle ürettik. Fakültelerimizde artık kullanılmayan mobilyaları
ayrıştırarak atölyemizde değerlendiriyor ve yeniden kullanıma sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Dokuz Eylül Üniversitesi

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler

Maske iletişimde duyguları okumayı zorlaştırıyor

Yeditepe Üniversitesi'nde iletişimde maskeden kaynaklı karşılaşın sorunlar araştırma konusu oldu. Yeditepe Üniversitesi'den yapılan araştırmaya göre, salgın önlemlerinden biri olan standart...