Salı, Ekim 19, 2021

İlgili Haberler

Sürekli İşçi Alımı Kura Çekimi ile Gerçekleştirildi

Düzce Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde çalıştırılmak üzere; “4857 sayılı İş Kanunu” ve “Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” kapsamında İŞKUR aracılığıyla “Sürekli İşçi” alım ilanına çıkan Düzce Üniversitesi, Sürekli İşçi kadrolarına alınacak asıl ve yedek adayların kura çekimini Noter huzurunda gerçekleştirdi.

Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in Geçici 6. Maddesi’nde yer alan “Devlet Üniversiteleri Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezlerinde (Üniversite Hastaneleri) istihdam edilmek üzere; güvenlik ve koruma hizmetleri ile hasta bakımı ve temizliği hizmetleri için alınacak işçiler, sınava tabi tutulmaksızın doğrudan noter kurasıyla belirlenebilir. Bu durumda öncelikliler de dahil olmak üzere talep şartlarına uygun tüm başvuru sahipleri arasından, açık işçi sayısı kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek aday, doğrudan kurayla belirlenir. Rektörlükçe yapılacak değerlendirme neticesinde, asıl adaylardan gerekli şartları taşımayanların yerine, sırası ile aranan şartlara haiz yedek adaylar işe alınır.” hükmü gereğince kura çekimi, Düzce 2. Noteri Aygün Akyürek tarafından gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Konferans Salonu’nda yapılan kura çekimine; Daire Başkanları, Düzce Üniversitesi’nce görevlendirilen personeller ve basın mensupları katıldı. COVID-19 virüsü nedeniyle, yaşanılan kısıtlamalar sonrası başlayan yeni normalleşme sürecinde, kamu kurum ve kuruluşlarında toplantı, konferans, seminer, eğitim gibi etkinliklerin yapılmaması hususunda yetkili kurumlarca yapılan uyarılar göz önünde bulundurularak kura çekimi, halk sağlığını korumak açısından başvuru yapanların katılımına kapalı, sendika temsilcilerine açık olarak yapıldı.

Düzce Üniversitesi’nin youtube, twitter ve facebook sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanan kura çekiminde; Sürekli İşçi Alım Kurası’na girmeye hak kazanan adaylar arasından 64 adet hasta bakımı ve temizliği görevlisi ile 6 adet güvenlik koruma görevlisi için asıl ve asıl sayısı kadar yedek aday Noter huzurunda belirlendi.

Kaynak: Düzce Üniversitesi

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler