Cuma, Aralık 3, 2021

İlgili Haberler

Türkiye’de uluslararası öğrenciler için bir ilk

Gedik Üniversitesi, Türkiye’de öğrenim gören uluslararası öğrenciler için bir ilki gerçekleştirdi.

2020-2021 Güz Dönemi ile birlikte İstanbul Gedik Üniversitesinde öğrenim gören uluslararası öğrenciler için “History of Turkish Republic and Atatürk” dersleri verilmeye başlandı.

İstanbul Gedik Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Dr. Orhan ÇEKİÇ’in vereceği ders İngilizce işlenecek.

Cumhuriyet tarihi alanında ulusal ve uluslararası çalışmalarıyla tanınan Dr. Çekiç, konu ile ilgili olarak “Cumhuriyetimizin kurucusu büyük Atatürk’ün hayatı ve fikirleri sadece bizim için değil, tüm dünya için esin kaynağı olmaya devam ediyor. Onun hayat ve siyaset felsefesini, Türk ulusunun bağımsızlığı ve kurtuluşu için verdiği mücadeleyi ve ‘Yurtta Barış, Dünyada Barış’ politikasını öğrenmek eminim yabancı öğrencilerimiz için çok faydalı olacaktır. Dersimizde Atatürk’ün hayatı ile birlikte 1. Dünya Savaşı’ndan bugüne dünya siyaseti ve uluslararası ilişkileri de ele alacağız. Yabancı öğrenciler, uluslararası kamuoyunda Atatürk ve Türkiye tarihi hakkında duydukları ve okudukları her konu hakkında özgürce soru soracaklar. Ben de tarihi belgeler ve gerçekler ışığında cevaplar verip dersimi anlatacağım. Daha önce yurtdışında yabancılara pek çok kere konferanslar verdim ama ilk kez Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi dersini bir müfredat programı içerisinde İngilizce anlatacağım. Bu sebeple çok mutluyum ve bu anlamlı uygulama için İstanbul Gedik Üniversitesi’ne teşekkür ediyorum”  ifadelerini kullandı.

Kaynak: İstanbul Gedik Üniversitesi

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler

Vize Haftasında Öğrencilere Çorba İkramı

Uşak Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından, vize haftası nedeniyle öğrencilere Prof. Dr. Fuat Sezgin Kütüphanesinde çorba...