Salı, Ekim 19, 2021

İlgili Haberler

Ulusal alanda başarılı öğrenciler yetişiyor

Düzce Üniversitesi İletişim ve Tanıtım Koordinatörlüğü’nün düzenlediği Tercih Programı’nda İletişim ve Tanıtım Koordinatörü Öğr. Gör. Duygu Özdemir Cömert’in konuğu olan Düzce Üniversitesi Gölyaka Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Nejla Özmen önemli bilgiler paylaştı.

Düzce Üniversitesi Gölyaka Meslek Yüksekokulu’nun ulusal değerlere sahip uluslararası düzeyde eğitim veren, alanında uzman akademisyenlere sahip olduğunu söyleyerek sözlerine başlayan Dr. Öğr. Üyesi Nejla Özmen, ülkenin gelişmesine ve çağdaş uygarlık seviyesine ulaşmasına katkı sağlayacak, bilim ve teknolojiden yararlanan, evrensel ve toplumsal değerlere saygılı mesleki açıdan yetkin, sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli bireyler yetiştirmek, ulusal ve uluslararası düzeyde iş birliği kurmak, sürdürülebilir kalkınmaya öncülük etmek, ilçeye ve bölgeye kültürel açıdan katkıda bulunmak amacı ile çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.

Bilgisayar Teknolojileri Bölümü, Elektrik ve Enerji Bölümü, Otel Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü, Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü, Tasarım Bölümü, Finans Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü ile Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümlerinin olduğunu söyleyen Dr. Öğr. Üyesi Özmen, her bölümün kendisine ait uygulama alanlarının ve laboratuvarlarının olduğuna vurgu yaptı.

Zorunlu staj uygulamalarını 30 iş günü olarak belirlediklerini ifade eden Nejla Özmen, staj uygulamasını öğrencilerin istedikleri yerde alabildiklerini, staj yeri bulamayan öğrencilere ise öğretim elemanlarının yardımcı olduğunu dile getirdi.

Teorik derslerin yanında uygulamalı derslere de ağırlık verdikleri bilgisini paylaşan Dr. Öğr. Üyesi Nejla Özmen, iki yılın sonunda mezun olmaya hak kazanan öğrencilerin mesleki uzmanlıklara sahip yetkin bireyler olarak okuldan ayrıldıklarının altını çizdi.

Sosyal ve kültürel etkinlik olarak da oldukça aktif bir Meslek Yüksekokulu olduklarını vurgulayan Düzce Üniversitesi Öğretim Üyesi, düzenlenen bu etkinliklerde öğrencilerin ulusal alanda başarılara imza attıklarını dile getirdi.

Düzce Üniversitesi Gölyaka Meslek Yüksekokulu’nun Gölyaka ilçesinde yer aldığını, şehir merkezine yakın bir ilçe olduğunu ifade eden Nejla Özmen, tercih yapacak öğrencilere başarı dileyerek sözlerini sonlandırdı.

Kaynak: Düzce Üniversitesi

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler