Cuma, Aralık 3, 2021

İlgili Haberler

Üniversiteler Mezuniyet Töreni Yapacak mı?

Koronavirüs salgını nedeni ile örgün eğitime ara veren üniversiteler 15 Haziran 2020 tarihinden sonra akademik takvimlerine dönecek. Peki 2019-2020 öğretim yılında mezuniyet töreni yapacak mı?

4 Mayıs 2020 tarihinde yapılan Kabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 15 Hazirandan 2020‘den itibaren üniversitelerin akademik takvime dönebileceğini açıklamasının ardından Yüksek Öğretim Kurumu ‘Devletin ilgili kurumları tarafından 1 Haziran 2020’den itibaren 14 gün boyunca Kovid-19 salgınının kontrol altına alındığının ve kesin düşüşe geçtiğinin beyan edilmesi koşuluyla, 15 Haziran 2020 tarihinden sonra üniversitelerimizde de normale dönüşün ilk aşaması bu şekilde tedrici olarak başlayacaktır’ açıklaması yaptı.

Koronavirüs salgını ile ilgili alınan kararlar sonrası üniversiteler akademik takvimlerini güncelleyerek final, mazeret, yaz okulu, diploma teslim, mezuniyet vb. akademik süreçler ile ilgili tarihlerini güncelleyerek yayınladılar.

Peki 15 Haziran 2020 tarihinden itibaren akademik takvime dönecek üniversiteler mezuniyet töreni yapacak mı?

Üniversitelerin web sitelerinde yayınlanan güncel akademik takvimlere göre;

Gebze Teknik Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Yalova Üniversitesi, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi akademik takvimlerinde mezuniyet töreni tarihleri yer almazken;

Sakarya Üniversitesi (6-10 Temmuz 2020) ve Düzce Üniversitesi (30 Eylül 2020) akademik takvimlerinde Mezuniyet Töreni, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi akademik takviminde ise 20 Ağustos 2020 Dereceye giren öğrenciler için ödül tören yapılacağı yer aldı.

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler

Vize Haftasında Öğrencilere Çorba İkramı

Uşak Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından, vize haftası nedeniyle öğrencilere Prof. Dr. Fuat Sezgin Kütüphanesinde çorba...