Çarşamba, Ocak 19, 2022

İlgili Haberler

Yalova Üniversitesi Aikido Topluluğu 2021’nin Son Seminerini Gerçekleştirdi

Yalova Üniversitesi Aikido Topluluğu, 2021 yılının son seminerini Mersin Aiki Mugen Dojo antrenörü Rıdvan Doğan’ın (Aikido 4 Dan) katılımıyla gerçekleştirdi.

Yalova Üniversitesi Aikido Topluluğu üyelerinin yoğun ilgisi ile 25-26 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilen seminere konuk olan Mersin Aiki Mugen Dojo antrenörü Rıdvan Doğan deneyimlerini katılımcılarla paylaştı. 21 yıldır aikido ile ilgilendiğini belirten Rıdvan Doğan, aikidonun felsefesi, dojo kuralları, bazı temel tekniklerin incelikleri hakkında bilgilendirmede bulundu.

Konuşmasının ardından katılımcıların sorularını yanıtlayan Rıdvan Doğan daha sonra ise seminere uygulamalı olarak devam etti. Aikidonun stresle başa çıkabilmek için oldukça önemli bir spor olduğunu belirten Doğan, yalnızca dışarıdan gelen şiddete karşı bir değil, aynı zamanda içeriden gelen strese karşı da önemli bir savunma aracı olduğunu söyledi.

Seminer sonunda Yalova Üniversitesi Aikido Topluluğu Antrenörü Şahin Özdemir ve etkinliğin düzenlenmesine katkıda bulunan öğrenciler, Mersin Aiki Mugen Dojo antrenörü Rıdvan Doğan’a teşekkürlerini ilettiler.

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler

Maske iletişimde duyguları okumayı zorlaştırıyor

Yeditepe Üniversitesi'nde iletişimde maskeden kaynaklı karşılaşın sorunlar araştırma konusu oldu. Yeditepe Üniversitesi'den yapılan araştırmaya göre, salgın önlemlerinden biri olan standart...