Salı, Ekim 19, 2021

İlgili Haberler

YÖK Sanal Fuarı tamamlandı

Yükseköğretim Kurulunca yeni koronavirüs salgını sürecinde Türk üniversitelerinin yurt dışında dijital ortamlarda tanıtılması için gerçekleştirilen “Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı 2020” sona erdi. 

20-22 Temmuz 2020 tarihleri arasında sanal ortamda ziyaretçilerine kapısını açan ve büyük bir ilgi gören Fuar, Türk diplomatik temsilciliklerinin bulunduğu 142 ülke başta olmak üzere tüm dünyada dikkatlerin Türk yükseköğretimine çekilmesine vesile oldu. 

YÖK yetkililerinden alınan bilgiye göre 190 yükseköğretim kurumunun yer aldığı Fuar, üç gün içinde 38.544 tekil ziyaretçi tarafından toplam 59.227 kez ziyaret edildi. 259.417 sayfa ziyaretinin olduğu sanal Fuara toplam 164 ülkeden ziyaretçi girişi oldu. Sanal Fuara yurtdışından en fazla ilgi, sırasıyla Pakistan, Hindistan, Suudi Arabistan, Endonezya, Irak, Azerbaycan, Mısır, Bangladeş, Somali ve Amerika Birleşik Devletleri’nden oldu. 

22 Temmuz Çarşamba günü saat 20:00’de sona eren Fuar süresince yükseköğretim kurumlarımız; birimleri, programları, kabul koşulları ve kontenjanları, burs ve konaklama imkanları başta olmak üzere birçok merak edilen konuda, uluslararası öğrenci adaylarını çevrimiçi görüşmeler ve seminerler yoluyla bilgilendirdi. 

“www.virtualfair-yok.gov.tr” internet adresi üzerinden gerçekleştirilen YÖK tarihindeki bu ilk sanal Fuar, Türk yükseköğretim sistemine daha çok uluslararası öğrenci çekebilmek için yabancı ülkelerdeki potansiyel öğrencilere önemli bir tanıtım fırsatı sundu. 

Fuara ilişkin açıklamalarda bulunan YÖK Başkanı Saraç, 182 ülkeden 180 bine yakın uluslararası öğrencinin eğitim aldığı Türk yükseköğretim sistemimize daha çok uluslararası öğrenci dahil edebilmek için yabancı ülkelerdeki öğrencilere önemli bir tanıtım fırsatı sunduklarının altını çizdi. 

Fuarla yükseköğrenim çağındaki gençlerin sanal ortamda 190 üniversite ile buluştuklarını aktaran Saraç, gençlerin bu buluşmada, uzaktan öğrenme ve öğretim de dahil yükseköğretim kurumlarımızda sunulan çeşitli imkanlarla ilgili bilgilere ulaşabildiklerine işaret etti.

Kaynak: YÖK

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler