Cuma, Ağustos 19, 2022

İlgili Haberler

Elazığ’da Arkeolojik Alan Araştırması Başlıyor

- REKLAM -

2020 yılından itibaren Elazığ ili, Merkez İlçesinde yer alan Neolitik, Kalkolitik ve Tunç Çağına tarihlenen alanların arkeolojik yüzey araştırmalarına başlanacak.

Fırat Üniversitesi İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi Arkeoloji Bölümü tarafından “Elazığ İli, Merkez İlçesi Protohistorik Dönem Arkeolojik Yüzey Araştırması” projesi kapsamında 2020 yılından itibaren Elazığ ili, Merkez İlçesinde yer alan Neolitik, Kalkolitik ve Tunç Çağına tarihlenen alanların arkeolojik yüzey araştırmalarına başlanacak.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ’ın destekleriyle Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi tarafından hazırlanan Elazığ’daki Protohistorik Döneme tarihlenen arkeolojik alanlarla ilgili yeni bir proje için T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü’nden 2020 yılından itibaren çalışmalara başlanmak üzere izin alındı.

Fırat Üniversitesi İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi Arkeoloji Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Abdulkadir Özdemir başkanlığında, bölümdeki ve üniversitedeki farklı disiplinlerde çalışan öğretim üyelerinin katılımıyla başlayacak arkeolojik yüzey araştırması üç yıl sürecek. Sonrasında araştırma yapılan alanda kazı çalışmalarına başlanması planlanıyor.

Kaynak: http://www.firat.edu.tr/tr/haberler/firat-universitesi-tarafindan-elazigdaki-arkeolojik-alanlarla-ilgili-yeni-bir-arastirma-projesi-basliyor

- REKLAM -

Son Haberler

SUBÜ Türk dünyası ile iş birliklerini genişletiyor

SUBÜ; Kazak Ulusal Tarım Araştırma Üniversitesi, Türkiye Manas Üniversitesi ve Kırgız Teknik Üniversitesi ile Uluslararası Akademik İş Birliği Anlaşması...