Cuma, Aralık 3, 2021

İlgili Haberler

“7. Duyu: Gölge” sergisi başladı

Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, sergi etkinlikleri kapsamında 25 Haziran 2020 tarihinden itibaren dijital ortamda “7. Duyu: Gölge” başlıklı uluslararası sergiye ev sahipliği yapıyor.

Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Öğr. Gör. Nilgün Yüksel’in küratörlüğünde hazırlanan sergi manifestosu; zorunlu yalıtılmışlık, tedirginlik, gerçeklik ve değişim üzerinden algımızın sınırlarını mercek altına alıyor. Hem yaşadığımız son döneme, hem de sanatsal üretimin karmaşasına dair bir önerme olan “7. Duyu: Gölge”, uzun soluklu üretim süreçlerinin sonuçlarını izleyici ile paylaşıyor.

Farklı ülkelerden sanatçıların bakışlarını yansıtan serginin katılımcıları ise Türkiye’den Açelya Betül GÖNÜLLÜ, Burcu GÜNAY, Burhan YILMAZ, Denizhan ÖZER, Emre ORAN, Erdal AYGENÇ, Esra SAĞLIK, Evren SELÇUK, Ferhat ÖZGÜR, Hüseyin BARAN, İlker YARDIMCI, İrem GÜRSU, Lütfi ÖZDEN, Mehmet ÖRS, Orhan TEKİN, Özkan IŞIK, Seniha ÜNAY SELÇUK, Suzan TEPE YILMAZ, Tevfik Altan DOYRAN, Yıldız DOYRAN, Zehra Seda BOZTUNALI, Zeynep GÜRLER; Romanya’dan Andrei BUDESCU; ABD’den Beth GIACUMMO, Dan LACHAZ; K.K.T.C.’den Erdoğan ERGÜN, Evrim ERGÜN, Gökhan OKUR, Mine OKUR, Yücel YAZGIN; İngiltere’den John ATKIN; Çin’den Liu QUIN, Liu YANG, XU GUOHUA, Li ZHAO, Çek Cumhuriyeti’nden Lucie ÖRS; İspanya’dan ise Şükrü KARAKUŞ.

“7. Duyu: Gölge” başlıklı uluslararası sergiye, http://sanalsergi.stf.duzce.edu.tr/ internet adresinden ulaşılabiliyor.

Kaynak: Düzce Üniversitesi

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler

Vize Haftasında Öğrencilere Çorba İkramı

Uşak Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından, vize haftası nedeniyle öğrencilere Prof. Dr. Fuat Sezgin Kütüphanesinde çorba...