Salı, Mayıs 18, 2021

AİÇÜ, dünya bilim insanları sıralamasında

İlgili Haberler

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, Standford Üniversitesi’nin açıkladığı ‘Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları’ listesinde yer alan Prof. Dr. Murat Şentürk ile Amerika’daki Acil Hemşireleri Birliği’nden “Editors In Chief Award” ödülü alan Doç. Dr. Gamze Yılmaz’ı gösterdikleri başarıdan dolayı tebrik etti.

Stanford Üniversitesi koordinasyonuyla 2019 yılındaki h-indeksi, yayın ve atıf sayısı gibi önemli ölçütler göz önüne alınarak 22 bilimsel alan ve 176 alt alanda sıralama yapıldı. Yapılan değerlendirme sonucu farklı alt disiplinlerden dünyadaki yaklaşık 7 milyon bilim insanı arasından ilk yüzde 2’lik dilime giren 160 bin kişiden oluşan liste, Plos Biology Dergisi’nde yayımlandı.

AİÇÜ Eczacılık Fakültesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Murat Şentürk, Tıbbi Biyomoleküler Kimya alanında 1570’inci, Genel Fizik alanında 5356’ncı ve Kimya alanında 80 bin 622’nci sırada yer alarak ‘Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları’ listesine adını yazdırarak önemli bir başarıya imza attı.

Kaynak: AİÇÜ

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler