Cumartesi, Mayıs 15, 2021

Beethoven’ın eserleri, akademisyen sanatçılar tarafından seslendirilecek

İlgili Haberler

Trakya Üniversitesi, dünyaca ünlü Alman besteci Ludwig van Beethoven’ın doğumunun 250. yılı nedeniyle özel bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Birbirinden önemli sanatçı ve bilim insanlarının katılımıyla 17 Aralık 2020 Perşembe günü internet üzerinden gerçekleşecek sempozyumda Beethoven’ın eserleri, akademisyen sanatçılar tarafından seslendirilecek.

Müzik tarihinin en önemli isimlerinden olan Alman besteci Ludwig van Beethoven, doğumunun 250. yıl dönümünde Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek özel bir sempozyumla anılıyor. Hayatının ve müziğinin Türkiye’deki yansımasının değerlendirileceği “250. Doğum Gününde Türkiye’de Ludwig van Beethoven” sempozyumu Trakya Üniversitesinin Facebook ve Youtube hesaplarından canlı olarak takip edilebilecek.

Özel dinletilerle katılımcılara müzik dolu bir etkinliğin yaşatılacağı sempozyuma; Piyanist Fazıl Say, Keman Sanatçısı Prof. Dr. Cihat Aşkın, Orkestra Şefi Prof. Rengim Gökmen, Koro Şefi Doç. Ahter Destan, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Şefi Cemi’i Can Deliorman gibi dünyaca ünlü sanatçılar katılacak. Sosyolog Prof. Dr. Ali Ergur, Halk Müziği Uzmanı ve Müzik Eğitimci Doç. Dr. Mehmet Ali Özdemir, Uzman Müzikolog Ersin Antep, Etnomüzikolog Prof. Dr. İbrahim Yavuz Yükselsin gibi bilim insanlarının da katılacağı sempozyumun başkanlığını Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Devlet Konservatuvarı Müdürü ve Balkan Senfoni Orkestrası Genel Yönetmeni Prof. Ahmet Hamdi Zafer üstlenecek.

Onur Kurulu Başkanlığını Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve Devlet Konservatuvarı Eski Müdürü Prof. Süleyman Sırrı Güner’in, genel koordinatörlüğünü Müzikolog Ersin Antep’in üstlendiği sempozyumun düzenleme kurulu ise Dr. Öğr. Üyesi Sela Can Dökmeci (Başkan), Doç. Musa Eren İşkodralı(Genel Sekreter ve Etkinlik Yöneticisi), Doç. Çisem Önver Zafer, Dr. Öğr. Üyesi Şükrü Öner Dinç ve Öğr. Gör. Nilgün İşcan’dan oluşuyor.

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler

SUBÜ Senatosu’ndan Filistin’deki zulme tepki

SUBÜ Senatosu İsrail tarafından Mescid-i Aksa çevresi ve yerleşim bölgelerinde Filistinlilere yapılan zulme tepki gösterdi. Senato tarafından yayınlanan bildiride,...