Cuma, Eylül 24, 2021

İlgili Haberler

Dereceye giren öğrencilere ödül verildi

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesinde mezuniyette derece alan öğrencilere ödülleri verildi.

2019-2020 Akademik Yılı’nda üniversiteyi, fakülteyi, bölümleri ve programları başarıyla bitirerek mezun olan SUBÜ öğrencileri için ‘Üniversite Dereceleri Töreni’ düzenlendi.

Törende konuşan Rektör Sarıbıyık, ismi iki yıllık olsa da mezunları tercih edilen başarılı bir üniversite olduklarının altını çizerken; duygu yüklü bir konuşma gerçekleştiren üniversite birincisi Suriyeli öğrenci Şeyho ise, “Bize kucak açan bu nadide vatana hizmet etme arzusundayım” dedi.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) ‘Üniversite Dereceleri Töreni’ Rektörlük Binası’nda
düzenlendi. SUBÜ’de 2019-2020 Akademik Yılı’nda lisans düzeyinde üniversite birincisi Turizm Fakültesi Turizm İşletmeciliği Bölümü öğrencisi Usame Şeyho, üniversite ikincisi Teknoloji Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencisi Muaz Hattab, üniversite üçüncüsü ise Teknoloji Fakültesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü öğrencisi Musa Aydın oldu. Ön lisans düzeyinde üniversite birincisi Sakarya Meslek Yüksekokulu Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı öğrencisi Fatma Atar, üniversite ikincisi Pamukova Meslek Yüksekokulu İşletme Yönetimi Programı öğrencisi Mustafa Birol, üniversite üçüncüsü ise Sapanca Meslek Yüksekokulu Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı öğrencisi Gürkan Küçükvardar oldu. Öğrencilere plaket ve hediyeleri Rektör Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuz Türkay, Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Çay, Pamukova Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Fatih Sönmez ve Sapanca Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Burhanettin Zengin takdim etti. Programda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Musa Zor da yer aldı. SUBÜ’nün diğer fakülte ve meslek yüksekokullarında da fakülte, meslek yüksekokulu, bölüm ve program çapında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

4 bin 114 mezun

İkinci mezunlarını buruk bir törenle verdiklerini kaydeden Rektör Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, “En kısa zamanda öğrencilerimizle bir araya gelebilmeyi arzu ediyoruz. 26 bin 259 öğrenciyle eğitim-öğretim faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bu yıl 4 bin 114 mezunumuz var. ‘Bilgiyi beceriyle bütünleştiriyoruz’ mottomuz üniversitemizin misyonunu en güzel şekilde gösteren bir ifade. Tüm mezunlarımızı bu doğrultuda yetiştirmeye çalışıyoruz. Çok başarılı işlere imza atıyoruz. Teknoloji Fakültemiz bünyesinde geliştirilen elektrikli aracımız TEKNOFEST 2020’den 3 kupayla dönerken, insansız hava aracımız ise 75 takım arasından 5. olarak mansiyon ödülü kazandı. Turizm Fakültemizde bölgenin en iyi mutfağını kurduk. Turizm Fakültemiz bünyesinde bulunan Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencilerimiz ile Sapanca Turizm Meslek Yüksekokulu Aşçılık Programı öğrencilerimiz ulusal ve uluslararası yarışmalarda toplam 12 madalya kazandılar. Spor Bilimleri Fakültesi’ndeki milli sporcularımız dünya çapında 11 madalya kazanmayı başardılar” diye konuştu.

Kaynak: SUBÜ

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler

‘Biz hazırız öğrencilerimizi bekliyoruz’

SUBÜ’de 2021-2022 Akademik Genel Kurulu gerçekleştirildi. Genel Kurulda bir sunum gerçekleştiren Rektör Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, yüz yüze başlayacak...