Çarşamba, Haziran 16, 2021

İletişimciler ödülle döndü

İlgili Haberler

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencileri, ulusal ve uluslararası film festivallerinden ödüllerle döndü.

İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü 4. Sınıf öğrencileri Lale Gurbanova ve Ekrem Özgenç’in yönetmenliğini yaptığı “Çerçeve” filmi, Hindistan Ankur-2020 Uluslararası Genç Belgesel ve Kısa Film Festivali’nde birincilik ödülü aldı. Aynı festival kapsamında aynı ekibin hazırladığı “Çizgilerin Dışında” filmi ise gösterime girmeye hak kazandı.

 İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü 4. Sınıf öğrencileri Lale Gurbanova ve Ekrem Özgenç, Ege Üniversitesine bu kez de Uluslararası Hindistan Ankur-2020 Uluslararası Genç Belgesel ve Kısa Film Festivalinden ödül getirdi. Dr. Öğretim Üyesi Seda Sünbül Olgundeniz’in danışmanlığında, Lale Gurbanova ve Ekrem Özgenç’in yönetmenliğini üstlendiği, teknoloji bağımlılığı konulu kısa filmi “Çerçeve” ile kadına ve çocuğa yönelik şiddeti konu alan “Çizgilerin Dışında” isimli kısa filmler, festivalde gösterim alırken “Çerçeve” kısa filmi uluslararası dalda en iyi birinci kısa film seçildi.

Çerçeve filminin konusu teknoloji bağımlılığından şikayet eden insanların, şikayetçi oldukları duruma bağımlılıkları.

Kaynak: Ege Ajans-İzmir

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler

Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi tamamlandı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde bu yıl 1.’si düzenlenen Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi rekor bir katılımla tamamlandı. Kocaeli...