Pazar, Ağustos 1, 2021

İlk dersi Rektör verdi

İlgili Haberler

Trakya Üniversitesinin kompleks sağlık eğitimi içerisinde önemli bir yer tutan Sağlık Bilimleri Fakültesi, sanal ortamda yeni öğrencilerini ağırladı.

130’u uluslararası olmak üzere sağlık ordusunun 635 yeni neferini üç “hoş geldiniz” ile karşılayan Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu; öğrencilere Edirne’ye, Trakya Üniversitesine ve mesleklerine “hoş geldiniz” dedi.

Trakya Üniversitesi ve Edirne’nin tarihinden, misyonundan ve hedeflerinden bahseden Rektör Prof. Dr. Tabakoğlu “Enstrümanı eşref-i mahlûkât olan bir mesleğe talip oldunuz. Bir hayatı kurtarınca tüm insanlığı kurtarmış gibi olacaksınız. Siz bir hastanızın derdini çözünce inanın Allah da sizin bir derdinizi çözecek.” şeklinde konuştu.

En güzel ilacın tatlı dil ve güler yüz olduğuna dikkat çeken ve bu onurlu mesleği hakkıyla yapanların büyük hazinelere eriştiğini söyleyen Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, öğrencilere bilginin sınırlarını zorlamaları tavsiyesinde bulunarak “Günümüzün imkânlarıyla artık bir konuda bilgi sahibi olmak çok kolay. Yeter ki siz bir konuda bilgi sahibi olmak ve uzmanlaşmak isteyin. Dağın zirvesine ulaşmak istiyorsanız göğü hedeflemelisiniz. Bu bilgi okyanusundan siz de payınızı alın. Hiçbir bilgiyi olduğu gibi kabul etmeyin. Sorun, sorgulayın. Keşifler, sorgulamakla ve merakın peşinde koşmakla olur. Birçok icat ve keşif sizlerin yaşlarındaki insanlar tarafından bulunmuştur. Neden sizlerin ismiyle anılan bir kanun, patent veya keşif olmasın? Bunu yapabilmek için ihtiyacınız olan tek şey çalışmak” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Trakya Üniversitesi

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler

SAÜ Mezuniyet Programı Belli Oldu

Sakarya Üniversitesi'nin son iki yılın mezunlarını kapsayacak mezuniyet takvimi belli oldu. Koronavirüs salgını nedeniyle uzaktan eğitim gören Sakarya Üniversitesi son...