Pazar, Ağustos 1, 2021

Tabakoğlu, Sahiti ile görüştü

İlgili Haberler

Yeni projeler geliştirmek için Kosava^da bulunan Trakya Üniversitesi heyeti, Priştine Üniversitesi Rektörü ile görüştü.

Kosova Hasan Priştine Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naser Sahiti ile görüşen Trakya Üniversitesi Rektörü Erhan Tabakoğlu, “Önümüzdeki dönemde Arnavutça 2+2 programı ve Türkçe-Arnavutça yaz okulu gibi çalışmalarla yeni projelere imza atacağız” dedi.

Trakya Üniversitesi’ni ağırlamaktan büyük bir gurur ve mutluluk duyduklarını ifade eden Kosova Hasan Priştine Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naser Sahiti, birçok alanda yeni iş birliklerine imza atmaya hazır olduklarını söyledi. Üst ve alt çalışma grupları oluşturarak Trakya Üniversitesi ile bölüm ve program düzeyinde de yeni projeleri hayata geçireceklerini ifade eden Prof. Dr. Naser Sahiti, Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde öğrenci kabulüne başlayan 2+2 ortak lisans programının önemli bir başlangıç olduğunu ve benzer ortaklıkların diğer bölümlerde de devam edeceğini ifade ederek her konuda iş birliği ve diyaloğa hazır olduklarını, bugüne kadar olduğu gibi Trakya Üniversitesi’nin tecrübelerinden yararlanama devam edeceklerini belirtti.

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler

SAÜ Mezuniyet Programı Belli Oldu

Sakarya Üniversitesi'nin son iki yılın mezunlarını kapsayacak mezuniyet takvimi belli oldu. Koronavirüs salgını nedeniyle uzaktan eğitim gören Sakarya Üniversitesi son...