Pazartesi, Kasım 28, 2022

İlgili Haberler

Geleceğin moda tasarımcıları Bursa Fashion Week’te defile deneyimi kazandılar

- REKLAM -

SUBÜ Ferizli MYO Moda Tasarımı Programı öğrencileri Bursa Fashion Week defile kulis çalışmalarında yer alarak defile deneyimi kazandılar.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Ferizli Meslek Yüksekokulu Moda Tasarımı Programı öğrencileri beraberlerinde program başkanı Dr. Öğretim Üyesi Pınar Çınar ile birlikte Bursa Fashion Week etkinliğine katıldılar. Öğrenciler defile kulis çalışmalarında görev alarak defile arkası hazırlıkta deneyim kazandılar. ‘Dönüşüm’ temasıyla gerçekleştirilen etkinlikte finalistlerin çalışmalarını yakından inceleme imkânı buldular. Öğrencilere etkinlik komisyonu tarafından sertifika takdim edilirken, Bursa Fashion Week Kurucu Üyesi Yaşariye Doğan SUBÜ’ye plaket sunarak desteklerinden dolayı teşekkür etti. Bir değerlendirmede bulunan Moda Tasarımı Programı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Pınar Çınar, “Gerçekleştirdiğimiz bu gezi öğrencilerimizi bir sonraki Bursa Fashion Week’e katılım noktasında cesaretlendirdi. Moda yarışmaları öğrencilerimize bilgi ve becerilerini özgün yaratıcılıklarıyla harmanlayıp sunmaları bakımından katkı sağlıyor. Mezun olduklarında özgeçmişlerinde yarışma tecrübe ve derecelerinin bulunması da rakipleri arasında onları bir adım öne çıkarıyor” diye konuştu.

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler

Zemin ve Geoteknik etkinliğinde bir araya geldiler

SUBÜ Proje İnovasyon Topluluğu tarafından iş dünyası ve öğrencileri buluşturan ‘Zemin ve Geoteknik’ başlıklı bir etkinlik düzenlendi. SAKARYA - Sakarya...