Cuma, Mayıs 20, 2022

İlgili Haberler

Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Dergisi Yayın Hayatına Başladı

- REKLAM -

Düzce Üniversitesi’nin Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Programı kapsamında kurulan “Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi” (GETAT) tarafından yayınlanan “International Journal of Traditional and Complementary Medicine Research” dergisi yayın hayatına başladı.

“International Journal of Traditional and Complementary Medicine Research” dergisi açık erişimli, bağımsız, çift kör hakemli geleneksel ve tamamlayıcı tıp dergisi olup, geleneksel ve tamamlayıcı tıp ve uygulamaları (Akupunktur, Apiterapi, Fitoterapi, Aromaterapi, Herbal Tıp, Ozon Terapi, Homeopati, Kupa Tedavi (Hacamat), Sülük Tedavi (Hirudoterapi), Mezoterapi, Hipnoz, Proloterapi, Osteopati, Maggot (Larva) Tedavi, Kayropraktik, Refleksoloji, Müzik Terapi) ile bu uygulamalarda kullanılan tıbbi bitkilerin, gıda takviyelerinin vb. etkilerinin araştırıldığı preklinik ve klinik çalışmaları yayımlamayı amaçlıyor.

Araştırma makalelerine ilave olarak vaka raporu, derleme, editör yazısı ve editoryal yorumlarına da yer verilecek. uluslararası olmayı hedefleyen derginin dili İngilizce olup Nisan, Ağustos ve Aralık aylarında olmak üzere yılda üç kez yayınlanacak. 

Düzce Üniversitesi GETAT dergisine; https://dergipark.org.tr/en/pub/ijtcmr internet adresinden ulaşabilirsiniz.

- REKLAM -

Son Haberler

Yerlilik ve millilik çağlar ötesi bir idealdir

SAKARYA - SUBÜ Konuşmaları’nın 32’inci konuşmacısı olan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, “Yerlilik ve millilik, milletimizin tarihi kodlarına dönerek kendi...