Perşembe, Ağustos 18, 2022

İlgili Haberler

“Gençlik Haftası”na Özel Sergi

- REKLAM -

Trakya ve Tekirdağ Namık Kemal Üniversitelerinden, “GEençlik Haftası”na özel sergi yayında.

Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Melihat Tüzün ve öğrencileri, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı içine alan Gençlik Haftası’nı, “Uzak Değiliz” isimli sanal sergiyle kutluyor. Türkiye ve tüm dünyanın koranavirüse karşı çetin bir mücadele yürüttüğü süreçte, hayatın olduğu kadar sanatın da evlere sığabileceğini göstermek isteyen lisansüstü öğrenciler, 15-21 Mayıs Gençlik Haftası etkinlikleri dolayısıyla, özel bir sanal sergiye imza attı.

Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Melihat Tüzün’ün öncülüğünde, eserleriyle bir araya gelerek estetik bir ürün yaratmanın keyfini izleyiciyle buluşturmak isteyen öğrenciler, sanatseverlere “Uzak Değiliz” mesajı verdiler. Sosyal mesafe kurallarına uygun olarak hazırlanan ve sanatseverlerin beğenisine sunulan sergi, milli mücadelenin fiilen başladığı, hedefe varan yolda atılan ilk adım olan 19 Mayıs etkinlikleri kapsamında, Trakya Üniversitesi ve Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi öğrencilerini bir araya getirerek, milli değerlerin ve kardeşliğin mesafe tanımayacağını göstermek amacıyla düzenlendi. Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Melihat Tüzün’ün öncülüğünde, Trakya ve Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Resim Ana Sanat Dalı lisansüstü öğrencilerinden Ahmet Emre Sözen, Ataman Oğuz, Banu Özkan, Bedriye Erbaş, Burcu Tayhan Yılmaz, Buse Fülürya, Elvira Yüksel, Fırat Uysal, Furkan Öztekin, Gülay Ergindir, Hacı Tanrıverdi, Hakan Güven, Kaan Sarı, Kübra Yıldız, Ömer Yüksek, Serhat Biltekin, Sevda Mutlu, Sinem Korkut, Zeynep Cihan’ın katılımıyla sanal ortamda bir araya getirilen eserler, evlerinde kalarak Covid-19 mücadelesine destek veren sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Gençlik Haftası’nın, gençlerin serbest zamanlarında yaptığı sanatsal, kültürel ve sportif faaliyetleri aktif olarak sergilemelerini, milli değerler etrafında toplumla bütünleşmelerini ve sorumluluk duygularını geliştirmelerini sağlamak amacıyla her yıl kutlandığına dikkat çekerek, sanatın mesafe tanımayacağını göstermek istediklerini belirten Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Melihat Tüzün, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919 da Samsun’a çıkarak milli mücadeleyi başlatmış ve bu günü, geleceğimizin teminatı gençlere armağan etmiştir. Her yıl, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını içine alan haftayı, Gençlik Haftası olarak kutluyoruz. Bizler de bu vesileyle, iki ayrı üniversitenin öğrencilerini bir araya getirerek, gençlere duyduğumuz güven ve sevgiyi bir kez daha göstermek istedik. Sergi, pek çok anlam taşıyor. Tüm dünya gibi Türkiye’yi etkisi altına alan pandemi sürecinde, örgün eğitimlerine ara verilen öğrencilerimiz, herkes gibi sosyal izolasyona uyarak, çevrelerinden, arkadaşlarından veya yakınlarından uzak kaldılar. Ama üretme, bir ürün ortaya koyma sevdalarından kolay kolay vazgeçmediler. İşte tam da bu noktada bizler de gençlerimizin enerjisini, sanata olan bağlılığını ve milli değerlere gösterdikleri sevgiyi bir sergiyle buluşturmak istedik. Çalışmanın sonunda ortaya harika bir sinerji çıktı. Öğrencilerimize teşekkür ediyor, tüm sanatseverlere iyi seyirler diliyorum. Ortak hedef doğrultusunda iki üniversite gençleri arasında yaşanan değerli dayanışmanın artarak devam etmesi en büyük temennimiz. Aziz milletimizin ve geleceğimizin temeli tüm gençlerimizin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayram’ı kutlu olsun.” dedi.

- REKLAM -

Son Haberler

Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesine Rekor Sayıda Başvuru

ÖSYM tarafından belirlenen kriterlere göre 2 adet yatay geçiş kontenjanı ayrılan Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesine toplam 51 farklı üniversiteden...