Perşembe, Haziran 13, 2024

İlgili Haberler

Hasan Güner ve Eğitimde Yenilikçi Bir Bakış

- REKLAM -

Türkiye’nin eğitim alanındaki öncü isimlerinden biri olan Hasan Güner, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümünden mezun olduktan sonra, idealist bir vizyonla öğretmenlik kariyerine adım attı. Liselere Giriş Sınavı’nda elde ettiği başarılarla Türkiye genelinde dikkat çeken Güner, birçok derece öğrencisinin yetişmesine öncülük etti.

Eğitim hayatının ilk basamaklarının öğrencinin başarısındaki temel etken olduğunu fark eden Hasan Güner, bu doğrultuda ulusal ve uluslararası eğitim yayınlarını yakından takip ederek, Singapur Matematiği ve Waldorf eğitim sistemine odaklandı. Özellikle anaokul ve ilkokul seviyelerinde eğitim programlarını çağın gereksinimlerine uygun hale getirmek için başarılı çalışmalara imza attı.

Eğitimdeki başarılarını sınırlamayan Hasan Güner, her eğitimcinin kendini daha iyi yetiştirmesi gerektiği inancıyla yüksek lisans eğitimini Psikoloji alanında tamamladı. Bu sayede, eğitimde psikolojik perspektif kazanarak öğrencilere daha etkili bir rehberlik sunma hedefine odaklandı.

Uzun yıllar Türkiye’nin köklü eğitim markalarında üst düzey yöneticilik görevlerini başarıyla yerine getiren Hasan Güner, kendi idealini hayata geçirme kararı alarak MİLET OKULLARI’nı kurdu. MİLET OKULLARI’nın temel felsefesi, eğitimde dünya genelindeki en başarılı örnekleri inceleyerek, öğrencilere hangi alanın nasıl daha iyi öğretilebileceği konusunda bir Ar-Ge çalışması yürütmek oldu.

Hasan Güner, MİLET OKULLARI’nın adını dünyanın ilk okulu olan Milet’te Thales tarafından kurulan MİLET OKULU’ndan alarak, “Eğitim düşünceyle başlar” vizyonunu benimsedi. Yaptığı açıklamada, “3 yıl boyunca dünyadaki en başarılı eğitim örneklerini inceleyip, hangi alanın nasıl daha iyi öğretilebileceği ile ilgili adeta bir Ar-Ge çalışması yürüttük. Bu kapsamda hem ülkemizdeki hem de yurt dışındaki donanımlı bazı akademisyenler ile birlikte çalışmalar gerçekleştirdik” dedi.

MİLET OKULLARI, 2600 yıl önce yaşamış Thales’in ismini yaşatarak, nitelikli bireyler yetiştirmeyi hedefleyen bir eğitim kurumu olarak ön plana çıkıyor. Hasan Güner’in liderliğindeki MİLET OKULLARI, eğitimde yenilikçi bir yaklaşım sunarak öğrencilere çağın gereksinimlerine uygun bir eğitim deneyimi sunma misyonunu başarıyla sürdürüyor.

- REKLAM -

Son Haberler

Uşak Üniversitesi dünyadaki 1001-1500 üniversite arasında yer aldı

Uşak Üniversitesi, THE Impact Rankings Üniversitelerin Etki Sıralamasında Yer Almaya Devam Ediyor Dünyadaki üniversiteleri Birleşmiş Milletlerin Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine göre...